Cumhur İttifakı'ndan Ankara'daki yerel gazetelere destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi Cumhur İttifakı’nın desteğiyle Ankara’da yayın yapan yerel gazetelere ilan desteği verecek. Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Sinan Burhan meclis toplantılarında söz alarak Cumhur İttifakı’na yerel medyaya destek verecek olmasından dolayı teşekkür etti. Başkan Burhan, “Yerel medya bu ülkenin teminatıdır” dedi.
Kadriye Ebrar Etirli
|
14 Ocak 2022, Cuma - 21:21
Cumhur İttifakı'ndan Ankara'daki yerel gazetelere destek

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak ayı Meclis toplantıları 5. Oturumuyla devam etti.

Toplantıda görüşülen konular arasında yerel basına destek maddesi de vardı.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Sinan Burhan, meclis toplantılarında söz alarak yerel medyaya Cumhur İttifakı’nın yerel medyaya destek vermesi ile ilgili konuştu.

"Yerel medya Kuvayı Milliye ruhuna sahiptir"

Meclis Üyesi Burhan, “Bütün meclis üyelerine yerel basına destek nedeniyle çok teşekkür ediyorum. Yerel medya çok önemli. Demokrasinin kurumsallaşması, kökleşmesi bakımından, ulusal medya kadar yerel medya da fevkalade önemlidir. Anayasamızın 28. Maddesi; “basın hürdür, sansür edilemez” deniliyor. Basının hür olmasının en temel yolu da ekonomik bağımsızlıktır. Yerel medya Kuvayı Milliye ruhuna sahiptir. Ezan, bayrak Cumhuriyet değerlerine bağlıdır. Bu ülkenin teminatıdır. Yerel medyadan mandacı olmaz, yerel medyadan darbeci olmaz, Türkiye’deki hiçbir darbede yerel medyanın fonksiyonu yoktur. O yüzden yerel medyanın güçlendirilmesi adına vermiş olduğunuz bu destekten dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Yerel medyaya destek Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi.

https://www.ankaramasasi.com/haber/1238315/cumhur-ittifakindan-ankaradaki-yerel-gazetelere-destek
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.