Mamak'ta 15 Temmuz Şehitleri anısına sergi düzenlendi

Mamak'ta 15 Temmuz Şehit ve Gazilerinin hatıralarını yaşatmak adına resim ve fotoğraf sergisi düzenlendi.
Cihan Şen
|
15 Ocak 2022, Cumartesi - 10:59
Mamak'ta 15 Temmuz Şehitleri anısına sergi düzenlendi

15 Temmuz Şehit ve Gazilerini anmak, hatıralarını yaşatmak adına Mamak Şehit Kadir Yalçın Ortaokulu’nda resim ve fotoğraf sergisi düzenlendi. 

Ortaokul öğrencilerinin hünerli elinden çıkan birbirinden güzel 30 farklı eserlerin sergilendiği resim ve fotoğraf sergisinin açılışını Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Düğmeci gerçekleştirdi. 

Sergide okul korosunun seslendirdiği yöresel ezgiler davetlilerin büyük beğenisini topladı. Daha sonra 8. sınıflar arası gerçekleşen bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediye ve katılım belgesini Mamak Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Düğmeci takdim etti.

"Tarihimizi gençlerimizle yaşatacağız"

Ülkenin birliği ve beraberliği için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitlerimizin hatırasını her daim yaşatacaklarını ifade eden Mamak Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Düğmeci, "Tarihimize sahip çıkacak ve bu tarihi siz geleceğimizin teminatı gençlerimizle yaşatacağız. Bugün burada açılışını yaptığımız sergi de bunun en güzel örneklerinden biri. Emeği geçen herkesi tebrik  ediyorum." dedi.

https://www.ankaramasasi.com/haber/1238578/mamakta-15-temmuz-sehitleri-anisina-sergi-duzenlendi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.