Keçiören Belediyesi'nden 3 mahalleye yeni sağlık ocağı

Keçiören Belediyesi, ilçedeki 3 mahalleye yeni sağlık ocağı kazandırmak için başlatılan çalışmalar kapsamında Şefkat Mahallesi’ne inşa edilen yapının tamamlandığını açıkladı
Ankara Masası
|
20 Ocak 2022, Perşembe - 13:16
Keçiören Belediyesi'nden 3 mahalleye yeni sağlık ocağı

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, ilçedeki 3 mahalleye yeni sağlık ocağı kazandırmak için başlatılan çalışmalar kapsamında Şefkat Mahallesi’ne inşa edilen yapının tamamlandığını söyledi.

Altınok, "Vatandaşlarımızın sağlık hizmetine daha kolay ulaşması için sağlık ocakları çok önemli. Şefkat Mahallemizde sağlık ocağı binamızı tamamladık. Ayvalı ve Atapark mahallelerimize de kısa süre içinde yeni sağlık ocaklarını kazandıracağız ve binalarımızı Sağlık Bakanlığımıza devredeceğiz." dedi.

" Keçiören, Ankara’da en çok sağlık ocağı olan ilçe"

Altınok açıklamaların devamında ise şu bilgileri paylaştı:

"Keçiören, Ankara’da en çok sağlık ocağı olan ilçe. Göreve başladığımız 1994 senesinde belediyeler kendi işlerini dahi zor yapardı. Büyükşehir belediyeleri de yoktu. O zaman da Türkiye’de sağlığa en çok yatırım yapan belediyeydik. 48 sağlık ocağı ve 180 yataklı hastane yaparak devletimize teslim etmiştik. Geçtiğimiz aylarda Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliği ile Gazi ve İç Güvenlik Yaralıları Kliniğini baştan sona yenileyerek yeniden hizmete açtık. Sağlık hizmetlerimiz tam gaz devam ediyor."

https://www.ankaramasasi.com/haber/1247939/kecioren-belediyesinden-3-mahalleye-yeni-saglik-ocagi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.