Eğitimler tamamlandı! Personeller sertifikalarına kavuştu

Yenimahalle Belediyesine ait personeller aldıkları "Afet Farkındalık" eğitimleri tamamlayarak sertifikalarına kavuştu
Ecem Çetin
|
20 Ocak 2022, Perşembe - 12:47
Eğitimler tamamlandı! Personeller sertifikalarına kavuştu

Yenimahalle Belediyesi, doğal afetlere karşı personellerini bilinçlendirmek için tüm dış hizmet birimlerinde yeni bir oluşuma giderek Sivil Savunma birim amirlerini belirledi. 

Seçilerek "Afet Farkındalık" eğitimlerini tamamlayan  28 personel sertifikalarını  Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın elinden aldı.

Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen sertifika töreni, Sivil Savunma Birim amirlerinden Rana Kırılmazkaya ve AbdulvahitGencol’un sunumuyla başladı. Sunumda, doğal afet öncesi ve sonrasında yapılması gerekenler, ilk yardım, yangında tahliye, kıymetli evrakların korunması ve aile bireylerinde can kaybının önlenmesi gibi birçok konu detaylarıyla anlatıldı.

Bu eğitimler çok değerli 

Eğitimini başarıyla tamamlayan personelleri tebrik eden Başkan Yaşar, "Ülkemiz zaten deprem bölgesi aynı zamanda çeşitli afetlerle de maalesef sık sık karşılaşıyoruz. Bu eğitimler, hem kendinize hem de insanlarımıza yardım edebilmek adına çok değerli. Afetlerin ne zaman, ne şekilde olacağını hiçbirimizin bilmesi mümkün değil. Ancak can kaybını azaltmak için bilinçli bir toplum olmak mümkün. Onun için bu eğitimleri veriyoruz. Hepinize çalışmalarınız için teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi. 

https://www.ankaramasasi.com/haber/1248423/egitimler-tamamlandi-personeller-sertifikalarina-kavustu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.