Gaziantep Büyükşehir karla mücadelede sahada

Ankara Masası
|
20 Ocak 2022, Perşembe - 13:22
Gaziantep Büyükşehir karla mücadelede sahada

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) karla mücadele ekiplerinin yoğun kar yağışının ardından kentin ana arterlerinde 2 gün boyunca yaptığı çalışmalar sayesinde sorumluluk alanındaki anayollar trafik akışı için uygun hale getirildi.

GAZİANTEP (İGFA)- Teknik birimlerde görev alan personellerin yanı sıra idari birimlerden de birçok çalışanı ile koordineli olarak sahada çalışmalarını sürdüren Gaziantep Büyükşehir,
otoban girişlerinden şehir merkezine ulaşan yollardan başlayarak sorumluluk alanında olan tüm ana arter ve caddelerde, kırsal mahallelerden şehir merkezinde ulaşımı sağlayan yollarda ve ticaretin yoğun olarak gerçekleştiği işletmelerin ve esnafın bulunduğu bölgelerde de çalışmalarını aralıksız sürdürülüyor. Bu bölgelerde küçük iş makineleri ve insan gücüyle de müdahaleler devam ediyor.

Son zamanların en yoğun kar yağışıyla karşı karşıya kalan Gaz şehir için, Büyükşehir karla mücadele ekipleri 7/24 sahada kar küreme, yol açma ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda D-400 Karayolu olmak üzere şehrin ana arterlerini oluşturan cadde ve bulvarlarda trafik akışında yaşanan aksamalar çözüme kavuşturulurken olası buzlanma tehlikesine karşı ekipler nöbet tutuyor. Çalışmalarda kaldırım ve üst geçitler de yaya kullanımının güvenli hale gelmesi için temizleniyor.

TRAMVAY VE 129 TOPLU TAŞIMA ARACI HİZMETE DEVAM EDİYOR

Gaziantep'te beklentinin üstünde meydana gelen kar yağışı nedeniyle personel ve araç sayısı artırılarak 161 araç ve 600 personelle Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluk sahasında bulunan ana arterlerdeki hummalı çalışma sürdürülürken şehir içi toplu ulaşım güzergahlarının güncel çalışma programı da paylaşıldı.

Buna göre, tramvay hattı güzergahları Adliye-Gar, Burç Kavşağı-Adliye ve İbni Sina-Gar olarak vatandaşa yönelik ulaşım hizmetini gerçekleştiriyor. Tramvayın yanı sıra kentte yine 129 araç gün içerisinde vatandaşın ulaşım hizmeti için çalışıyor. Yayalar için ise tüm üst geçitlerde kar temizleme ve tuzlama çalışmaları yapılıyor. Ekipler ayrıca yoğun kar yükü nedeniyle devrilen ağaçları da toplayarak olası tehlikeleri engelliyor.

https://www.ankaramasasi.com/haber/1248623/gaziantep-buyuksehir-karla-mucadelede-sahada
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.