Uğur Mumcu vefatının 29. yılında Didim'de anıldı

Ankara Masası
|
24 Ocak 2022, Pazartesi - 19:48
Uğur Mumcu vefatının 29. yılında Didim'de anıldı

29 yıl önce Ankara Karlı Sokak’taki evinin önünde suikast sonucu öldürülen gazeteci – yazar Uğur Mumcu, Didim’de düzenlenen törenle anıldı.

D. Temel YURDAER (HÜRAYDIN GAZETESİ)- CHP Didim İlçe Başkanlığının öncülüğünde yapılan anma etkinliği, CHP Didim İlçe Başkanlığı önünde saat 12.3 'da toplanan Didimliler, kortej halinde Uğur Mumcu parkına kadar yürüdüler. Uğur Mumcu Parkında anıta karanfillerin bırakılmasının ardından Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak Basın açıklaması yaparak " Laiklik ve Cumhuriyet uğruna yaptıkları açıklamalar Uğruna haince katledilen şehitlerimizi Saygı, Sevgi ve Rahmetle anıyorum. İleri görüşü ve Türkiye sevdalısı Uğur Mumcunun Türk Milletini uyarmaya çalıştığı, o gün yazıp söylediklerini bu gün yaşamakta ve görmekteyiz. Hiçbir güç bizleri susturamayacak susmayacağız. " dedi.

Anma etkinliğine CHP Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak, Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, CHP İl Yöneticileri, Belediye Başkan Yardımcıları Yusuf Deveci, Zeynel Şener, İlçe Gençlik ve Kadın Kolları , ADD Didim Şube Yönetimi ile çok sayıda Didimli katıldı.

https://www.ankaramasasi.com/haber/1259105/ugur-mumcu-vefatinin-29-yilinda-didimde-anildi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.