Meteoroloji uyardı Afrika sıcakları geliyor

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
11 Mayıs 2020 14:54
Meteoroloji uyardı Afrika sıcakları geliyor
HM
Haber Merkezi Editör

Meteoroloji Genel Müdürlüğü: “Hafta boyunca yurdumuzda Kuzey Afrika üzerinden gelen sıcak hava akımlarının etkili olacağı tahmin ediliyor.”

Havalar ısınıyor.

Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde seyredecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hafta boyunca Kuzey Afrika üzerinden gelen sıcak hava akımlarının etkili olacağını duyurdu.

Haftalık meteoroloji raporuna göre hava şöyle olacak:

Bugün ve yarın (Salı) yağış beklenmiyor, ülke genelinin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

13 Mayıs Çarşamba günü Ülkemizin kuzey kesimlerinin Karadeniz üzerinden gelen kısa süreli serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda sağanak geçişleri görüleceği, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Perşembe gününden itibaren önümüzdeki hafta başına kadar ülkemizde yağış beklenmiyor. Havanın genellikle kuzey kesimlerde parçalı bulutlu, güney kesimlerde az bulutlu ve açık olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının, Çarşamba günü yurdun kuzey kesimlerinde bir günlük kısa süreli bir serinlemenin dışında, önümüzdeki hafta başına kadar hissedilir derecede artacağı ve ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 6-10 C derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

“Üç büyük ilde beklenilen hava durumu”

Ankara’da önümüzdeki bir hafta boyunca yağış beklenmiyor. Havanın genellikle parçalı ve az bulutlu geçeceği, hava sıcaklıklarının hissedilir derecede artacağı ve en yüksek hava sıcaklığının 30 derece ve üzerine çıkarak mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

İstanbul’da önümüzdeki bir hafta boyunca yağış tahmin edilmiyor. Havanın genellikle parçalı ve az bulutlu olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının Çarşamba günü bir günlük serinleme dışında, hafta boyunca artacağı ve İstanbul’da da 30 derece ve üzerine çıkacağı tahmin ediliyor.

İzmir’de de önümüzdeki bir hafta boyunca yağış beklenmiyor. Havanın az bulutlu ve açık olacağı, hava sıcaklığının hafta içi 30-32 dereceler, Cuma gününden itibaren ve hafta sonu ise 35 derece üzerinde gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.