Ankara'da yangın! Çok sayıda hayvan telef oldu

Ankara'nın Bala ilçesinde çıkan yangın sonucu 600 küçükbaş hayvan telef oldu.

Ecem Çetin Editör
YAYINLAMA
12 Mart 2022 15:54
GÜNCELLEME
12 Mart 2022 16:44
Ankara'da yangın! Çok sayıda hayvan telef oldu
Ecem Çetin Editör

Olay, akşam 20.00 sularında Ankara’nın Bala ilçesinin Aşağıhacıbekir Mahallesinde bulunan ağılda yangın çıktı. Çıkan yangında 300 koyun 300 kuzu olmak üzere 600 küçükbaş hayvan telef oldu. 

Telef olan hayvanlardan hiçbiri kurtarılamazken,  Jandarma ekiplerinin olayla ilgili incelemesi devam ediyor.

Mal sahibi Yüksel Yarımdünya, devletten yardım beklediğini belirterek, "Dün saat 08.00’de bu olay olmuş. 300 koyun ile 300 kuzum telef oldu. Büyük bir katliam yaptılar. Oğlumu da ateşin içerisine attılar. Kimin yaptığını bilmiyorum. Saat 08.00’de bana haber geldi köydeydim. Ben mağdurum devlet bana yardım etsin" diye konuştu.

Mal sahibinin yeğeni Serdar Yarımdünya ise mağdur olduklarını ve yardım beklediklerini ifade ederek, "Benim amcamın oğlu davarı buraya getirmiş, köye yetişememiş soğukta buraya koymuş.300 koyun 300 kuzu, akşam ağılı ateşe vermişler. Kendisi de dışarıya çıktığında kafasına ve dişlerine vurmuşlar, yere yığılıp bayılmış. Şu an mağduruz. Devletten tüm yetkililerden yardım bekliyoruz. Şüphelendiğimiz birisi yok olay yeri inceleme açıklayacak, bekliyoruz" ifadelerini kullandı 

Aşağıhacıbekir mahallesi muhtarı Ahmet Erdem ise konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer verdi: 

"Mahallemizde ikamet etmekte olan Yüksel Yarımdünya’nın başına çok felaket bir olay gelmiştir. Çocukluğundan beri hayvancılık yapmaktadır. Ömür boyu çalışmasının birikimi bir anda kaybolup gitmiştir. Acımız çok büyük tek tesellimiz can kaybının olmamasıdır. Bu acının hafifletilmesi için devletimizden yetkililerden bir yardım bekliyoruz. Olay yerine geldiğimizde jandarmayla irtibata pek geçemedik. Herhangi bir delilin kaybolmaması için kalabalığın dağılmasını istediler. Bizde yardımcı olduk. İnşallah bunu yapanların yakalanmasını istiyoruz"

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.