Temel Karamollaoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına yanıt!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun "Merhum Erbakan bugün yaşasaydı CHP'nin yanında yer alırdı." şeklindeki çıkışını değerlendirmişti. Erdoğan'ın açıklamalarının ardından bir açıklama da Temel Karamollaoğlu'ndan geldi.
Ankara Masası
|
01 Nisan 2022, Cuma - 07:16
Temel Karamollaoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına yanıt!

Ankara Masası gündemi belirlemeye devam ediyor. Ankara Masası Genel Yayın Yönetmeni Fatih Atik'in konuğu olan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun "Merhum Erbakan bugün yaşasaydı CHP'nin yanında yer alırdı." sözleri siyasi gündemin en önemli başlıklarından biri oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Özbekistan ziyareti sonrası konuyla ilgili yaptığı açıklamalara Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan cevap geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Erbakan Hocamı en az Temel Bey kadar tanırım

''Temel Bey'in ebedi alemden, hocamla böyle bir irtibatı nasıl kurduğunu anlamakta doğrusu zorlanıyorum. Haddine mi senin ya? Ne zamandan çıktı bu iş. Mesele Erbakan hocamı tanımaksa ben en az Temel Bey kadar tanırım. Ben Erbakan hocamın, İstanbul gibi bir şehirde Gençlik Kolları Başkanlığından tutun İl Başkanlığına varıncaya kadar teşkilatlarından geliyorum. Onun teşkilatında il başkanlığını yapmışım. Daha sonra yine hocamın döneminde Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeliği yapmışım. Tereciye tere satmasınlar. Biliyoruz bu işleri. Böyle bir saçmalık olur mu? Herhalde o malum Kıbrıs hadisesi sebebiyle, oradan ilhamla böyle bir şeyi söyleme noktasına gidiyor ki, elmayla armudu birbirine karıştırmamak lazım. O günün şartlarıyla ondan sonraki şartlar hiç birbiriyle mukayese dahi edilmez ve böyle bir benzetme olmaz. Çok yanlış bir şey. Hocamız, birçok adımlar atmıştır.''

Temel Karamollaoğlu'ndan cevap

Erdoğan'ın açıklamalarının ardından sosyal medya hesabından yanıt veren Karamollaoğlu ise ''Evet Sn. Erdoğan siz bizim gençlik kollarımızda görev yaptınız, il başkanlığımızı yaptınız, bizde belediye başkanlığı yaptınız ve MKYK’da görev aldınız, doğru. Tamam, bunlar iyi güzel de; sonra ne yaptınız ve bugün ne yapıyorsunuz? Mesele budur işte!'' ifadelerini kullandı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1400426/temel-karamollaoglundan-cumhurbaskani-erdoganin-aciklamalarina-yanit
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.