ABD'de polis kurşunuyla felç kalan Blake destekçilerine seslendi

ABD'nin Wisconsin eyaletinin Kenosha kentinde polisin arkasından 7 el ateş ettiği siyahi Amerikalı Jacob Blake, hastane odasından yayımlanan videosunda kendisine destek verenlere "hayatlarının her an ellerinden alınabileceği" uyarısında bulunarak "birlik" çağrısı yaptı.

aa
Kaynak aa:text:20200906:22383760
YAYINLAMA
06 Eylül 2020 16:32
GÜNCELLEME
06 Eylül 2020 17:03
ABD'de polis kurşunuyla felç kalan Blake destekçilerine seslendi
aa
Kaynak aa:text:20200906:22383760

Kenosha'da 23 Ağustos'ta çocuklarının gözleri önünde polis kurşunlarının hedefi olan 29 yaşındaki Blake'in ilk kez kendisine destek verenlere seslendiği videoyu, ailenin avukatı Benjamin Crump yayımladı.  

Blake videoda, "Hayatınız, sadece hayatınız değil, bacaklarınız da elinizden alınabilir." dedi.

"Lütfen dışarıdaki hayatı değiştirin" 

Halen 24 saat boyunca acı çektiğini, nefes alırken, yemek yerken ve uyurken bile bu acıları hissettiğini belirten Blake, "Bunlarla uğraşmak istemezsiniz. Lütfen dışarıdaki hayatı değiştirin. Birlik olup, para kazanıp siyahiler için her şeyi daha kolay hale getirebiliriz." diye konuştu.

Polis, çocuklarının gözü önünde Blake'i sırtından vurmuştu

Sosyal medyadaki bir videoda, polisin, arabasının kapısını açarak içeri girmeye çalışan Blake'i kıyafetinden çekerek engellemeye çalıştığı ve sonrasında arkasından 7 el ateş ettiği görülmüştü. Blake'in arabaya binmeye çalışırken polis tarafından vurulduğu sırada 3 çocuğunun da arabada bulunduğu belirtilmişti.

Polisin sırtından yaraladığı Blake'in belden aşağısının felçli kaldığı ve bir daha yürümesinin çok zor olduğu açıklanmıştı.


Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.