Fazıl Say: Ekrem İmamoğlu'nu desteklediğim için pişmanım...

Fazıl Say yaptığı açıklamada Ekrem İmamoğlu'na yönelik ''İmamoğlu'nu en yakınları bile eleştirirken ben savundum. Ancak büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Ben de mağdur edildim. Toplumlardan af diliyorum, pişmanlığımı da söylemek istiyorum.'' ifadelerini kullandı.
Ankara Masası
|
10 Mayıs 2022, Salı - 07:16
Fazıl Say: Ekrem İmamoğlu'nu desteklediğim için pişmanım...

Fazıl Say sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Ekrem İmamoğlu'na yönelik eleştirilerine devam etti.

Son yaşanan olaylardan sonra herkes gibi şaşkın olduğunu belirten Say, ''Yakınları bile Ekrem İmamoğlu'nu eleştirirken ben onu savundum ve mağdur edildim.'' dedi.

İmamoğlu'nu savunup desteklediği için toplumdan af dilediğini vurgulayan Say'ın açıklamasının tamamı şu şekilde;

''Ekrem İmamoğlu'nun özellikle ikinci seçiminde tüm imkanlarımla destek verdim. İmamoğlu'nu herkesin eleştirdiği konularda bile desteğimi esirgemedim. Hatırlarsanız kar yağdı hayat kilitlendi İstanbul'da... O konu da bile azar işittim. Yakınları bile bunu doğru bulmuyordu.

Son yaşanan olaylarda ben de hepimiz gibi şaşkınım. Cumhurbaşkanı adayı değilken neden başka şehirlerde miting yapar diye yadırgadım. Bunu basın ordusuyla yapmasını yadırgadım. Yanında taşıdığı insanları yadırgadım. Büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Ekrem İmamoğlu'nu savunmuş biri olarak hesap verme durumu yaşattı bana. Ben de mağdur edildim kusura bakmasın. Dolayısıyla toplumlardan af diliyorum, pişmanlığımı da söylemek istiyorum. Ondan sonra vız gelir tırıs gider, akıllı olun diyerek topluma ayar vermeye kalktı. Hiç hoş olmadı. Gözümden düştüğünü belirtmek istiyorum. Bu benim kişisel görüşüm. Lütfen bunu anlayın.''

https://www.ankaramasasi.com/haber/1491436/fazil-say-ekrem-imamoglunu-destekledigim-icin-pismanim
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.