Öğrenciler, Ankara'nın özgünlükleri ile tanıştı

Keçiören Kardeşler Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri, Ankara'nın kültürel değerleri hakkında bilgi sahibi olmak amacıyla, Başkent'in özgünlükleri ile tanıştı
Ecem Çetin
|
11 Mayıs 2022, Çarşamba - 16:51
Öğrenciler, Ankara'nın özgünlükleri ile tanıştı

Keçiören Kardeşler Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri, hazırladıkları Tübitak projesi kapsamında, Ankara’ya özgü endemik bitkileri, Ankara Keçisi, Ankara Güvercini, Ankara Kedisi ve Ankara Tavşanı’nın bulunduğu Endemik Vadi’yi ziyaret etti.

Yeni nesil çocukların şehir ortamında doğayla doğrudan bağ kurma imkânı sunan Endemik Vadi’de öğrenciler, aldıkları doğrudan eğitimlerle gelişim sağlarken, endemik bitki ve endemik hayvanlarla vakit geçirmenin de keyfine vardı.

"Çocuklarımız, akademik boyutta da yüksek başarı elde etmenin kapılarını aralıyor"

Ertuğrul Çetin, "Şehir hayatının her geçen gün çocukları topraktan uzaklaştırmasının önüne geçmek ve Ankara’nın kültürel değerlerine sahip çıkmak amacıyla Endemik Vadimizi hemşehrilerimizin hizmetine açtık. Farklı ilçelerden Endemik Vadimizi ziyaret gelen öğrencilerimizde, ilimizin kültürel değerleri hakkında bilgi sahibi olurken bir yandan toprakla doya doya vakit geçiriyor bir yandan da soyu tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan endemik hayvanlarımızı da yakından tanıma fırsatı buluyor. Böylece Endemik Vadi’de doğal yaşam hakkında birebir bilgi sahibi olan çocuklarımız, akademik boyutta da yüksek başarı elde etmenin kapılarını aralıyor" ifadelerine yer verdi. 

https://www.ankaramasasi.com/haber/1493908/ogrenciler-ankaranin-ozgunlukleri-ile-tanisti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.