Eda Nur Kaplan davasında yeni gelişme

Ankara'da, 15'inci kattan atlayarak yaşamına son veren Eda Nur Kaplan'a ölümünden önce cinsel saldırıda bulundukları gerekçesiyle tutuklanan sanık Yusuf Güzelyurt ve Mehmet Ardıçoğlu'nun bugün görülen davasında mahkeme beraat kararı verdi.
Büşra Bayrak
|
13 Mayıs 2022, Cuma - 14:18
Eda Nur Kaplan davasında yeni gelişme

Ankara’nın Çankaya ilçesinde bir binanın 15. katından atlayarak intihar eden Eda Nur Kaplan’ın ölümünden önce cinsel saldırıya uğradığı iddiasıyla görülen davada karar açıklandı.

Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada tutuklu sanık Yusuf Güzelyurt ve Mehmet Arduçoğlu ile Kaplan’ın annesi ve taraf avukatları hazır bulundu.

Kaplan ailesinin televizyon programlarında adalet aradığını söyledi

Daha önceki celsede mütalaayı açıklayan savcı, sanıklar Güzelyurt ve Arduçoğlu hakkında ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 18 yıla kadar hapis cezası istedi. Karar öncesi son sözlerini söyleyen sanık Arduçoğlu, Kaplan ailesinin televizyon programlarında adalet aradığını, kendisinin ise adalet güveninin tam olduğunu ve suçsuz olduğunu belirtti. 

Diğer sanık Güzelyurt ise bütün delillerin ortada olduğunu ve verilen karara karşı boynunun kıldan ince olduğunu beyan etti. Tutuklu sanıkların beyanlarının ardından kararı açıklayan mahkeme, sanıklardan Arduçoğlu ve Güzelyurt’un beraatine hükmetti.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/1498257/eda-nur-kaplan-davasinda-yeni-gelisme
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.