Dansçılardan Başkentin simge yerlerinde 19 Mayıs dansı

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
19 Mayıs 2020 12:05
Dansçılardan Başkentin simge yerlerinde 19 Mayıs dansı
HM
Haber Merkezi Editör

Ankaralı dansçılar, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için bir araya geldi. Ankara’nın simge yerlerinden Anıtkabir, Anıtpark, Ankara Kalesi, Atakule gibi yerlerde maskelerini takıp dans ettiler.

Ankaralı dansçılar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için bir araya gelerek Ankara’nın simge yerlerinde ünlü sanatçı Çelik’in “Atam” şarkısı eşliğinde dans etti.  

Ankara’yı temsil eden Anıtkabir, Anıtpark, Atakule, Ankara Kalesi gibi yerlerde maskelerini takarak solo dans performansı sergileyen dansçılar, Atatürk’ün gençlere armağan ettiği bayramı doyasıya kutladı.

Projeye Ankaralı 12 dansçının gönüllü olarak destek verdiğini belirten Ankaralı dansçı İrena Selma Kırcalı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için bir ay önceden hazırlıklara başladıklarını belirterek, “Bu pandemi döneminde hem biraz moral bulabilmek hem de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı coşkuyla kutlayabilmek için bir video hazırladık. Bugün dans edebiliyorsak ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk sayesinde. Bize armağan ettiği bu bayramı coşkuyla kutlamak istedik” diye konuştu.

Her tarzdan dansçıların projeye destek verdiğini, çoğunlukla kadın dansçıların bulunduğunu söyleyen İrena Selma Kırcalı, İranlı dansçı Khatoon Fallah’ın da projede yer aldığını belirtti.

Projeye destek veren dansçıların isimleri ise şöyle:

“İrena Selma Kırcalı, Khatoon Fallah, Bersun Melisa Tan, Elif Aykol, Kayrahan Özaydın, Deniz Barış Ebren, Bilgehan Türkyılmaz, Gizem Yıldırım, Beliz Akyüz, Ekinsu Özcan, Gence Çaydaşı, Doğa Taş.”

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.