Dışişleri Sözcüsü Bilgiç'ten 'seyahat uyarıları' hakkında açıklama

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, bazı ülkelerin Türkiye'deki vatandaşlarına yönelik yaptığı seyahat uyarıları ile ilgili, "Söz konusu uyarıların, farklı uluslararası gelişmelerle ve saiklerle bağlantılı olduğu düşünülmektedir" dedi.
Büşra Bayrak
|
14 Haziran 2022, Salı - 12:33
Dışişleri Sözcüsü Bilgiç'ten 'seyahat uyarıları' hakkında açıklama

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç,   bazı ülkeler tarafından yayınlanan seyahat uyarıları hakkında açıklamalarda bulundu. 

Bilgiç, konuya ilişkin yazılı açıklamada son günlerde bazı ülkelerin Türkiye’deki vatandaşlarına yönelik seyahat uyarıları yayımladıklarının görüldüğünü hatırlatarak "Söz konusu uyarıların, farklı uluslararası gelişmelerle ve saiklerle bağlantılı olduğu düşünülmektedir. Esasen ilgili makamlarımızca, terörle mücadeleye ilişkin iş birliği mekanizmalarımız çerçevesinde, gerekli her türlü güvenlik tedbiri alınmaktadır." ifadelerine yer verdi.

Türkiye'nin güvenli bir ülke olduğu ve terörle en etkili şekilde, yurt içi ve sınır ötesi operasyonlarla mücadele etmeyi sürdürdüğünü vurgulayan Bilgiç, terörle mücadelede elde edilen başarılı sonuçların açıkça görüldüğünü kaydetti.

Bilgiç, şöyle devam etti:

"Bu bağlamda, ülkemiz terörle mücadelesini terör örgütleri arasında ayrım yapmadan sürdürürken, uluslararası toplumun güvenliğine de katkı sağlamaktadır. Nitekim bu husus uluslararası toplum tarafından bilinmekte ve takdir edilmektedir."

https://www.ankaramasasi.com/haber/1580125/disisleri-sozcusu-bilgicten-seyahat-uyarilari-hakkinda-aciklama
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.