Keçiören'de yaz okulu başlıyor

Keçiören Belediyesi Çocuk Eğitim Merkezi, okulların tatile girmesiyle beraber 27 Haziran'dan itibaren açılacak olan yaz okulunda birbirinden farklı etkinlikte çocukları bir araya getirecek.
Ecem Çetin
|
20 Haziran 2022, Pazartesi - 16:50
Keçiören'de yaz okulu başlıyor

2021-2022 Eğitim- Öğretim yılının sona ermesi ile birlikte  Keçiören Belediyesi bünyesinde ücretsiz hizmet veren Çocuk Eğitim Merkezi’nin (ÇEM) yaz okulu kayıtları başladı.

20-24 Haziran 2022 tarihleri arasında alınacak kayıtların ardından eğitimlere ise 27 Haziran’da başlanacak. 

Yaz okulunda,  bilimsel, sanatsal, sportif ve çeşitli kültürel faaliyetler olacak. 

Keçiören Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde faaliyet gösteren ÇEM’in yaz okulunda yaş gruplarına göre her bir öğrencinin 2 haftalık eğitim süreci olacak. Sabah ve öğleden sonra olmak üzere 2 seans olarak devam edecek yaz okulu, 15’er kişilik sınıflarda 8 grup şeklinde eğitim verecek.

Keçiören'de dolu dolu yaz okulu 

ÇEM yaz okulunda çocuklara yönelik hem eğitim hem de gezi faaliyeti yürütüleceğini söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, "Bu yaz çocuklarımız için robotik kodlama, akıl oyunları, hafıza teknikleri, tasarım, mutfak, jimnastik atölyeleri kuruyoruz. Aynı zamanda Keçiören’imizin güzelliklerini tanıyacakları Kartaltepe piknik gezisi, Doğal Yaşam Parkı gezisi, müze gezileri ve Deniz Dünyası gezisi düzenleyeceğiz. Çiçek ve meleklerimize bilimsel temelli, beceri ve yeteneklerini geliştirebilecekleri eğitim alanları açmaya devam edeceğiz. Yaz okulu kayıtları için ailelerimiz, "0312 361 01 00" no lu numaradan detaylı bilgi alabilirler." ifadelerine yer verdi. 

https://www.ankaramasasi.com/haber/1593149/keciorende-yaz-okulu-basliyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.