Mehmet Ali Erbil hakkında hapis istemi!

Ece Ronay Bilir'i tehdit iddiasıyla yargılandığı davada ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil hakkında 3 ayrı suçtan 8 yıl 10 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Ecem Çetin
|
21 Haziran 2022, Salı - 16:04
Mehmet Ali Erbil hakkında hapis istemi!

Mehmet Ali Erbil'e, Ece Ronay Bilir'i tehdit ettiği iddiasıyla 'Elektronik haberleşme aracılığıyla cinsel taciz', 'Sesli yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret' ve 'Tehdit' suçlarından 8 yıl 10 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı 

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Ece Ronay Bilir'in Instagram hesabı üzerinden Mehmet Ali Erbil'le tanıştığı ve sosyal medyadan birbirlerini takip etmeye başladıkları anlatıldı. Şarkılarını dijital platformlarda paylaşan Bilir'in, bir süre sonra Mehmet Ali Erbil'e klibinde oynamasını teklif ettiği belirtildi. Erbil'in de teklifi herhangi bir maddi karşılık olmadan kabul ettiği ifade edildi.   

Ronay ve Erbil'in 1 Ekim 2021 tarihinde klip çektikleri belirtilen iddianamede, üç gün sonra Mehmet Ali Erbil'in telefonundan Bilir'e mesaj atıldığı aktarıldı. Karşılıklı mesajlaşmanın ardından Ece Ronay Bilir, "Sesli ve görüntülü bir iletiyle hakaret" iddiasıyla şikayetçi oldu.

Erbil ifadesinde, mesajları kendisinin göndermediğini, asistanı Nuray K.'nin attığını iddia etti. Nuray K. ise ifadesinde Ece Ronay Bilir'in Erbil'e hakaret etmesi üzerine telefonu alarak kendisinin mesaj yazmaya başladığını söyledi. İddianamede Erbil tarafından atılan mesajların Bilir'in kişilik haklarını zedeleyecek bir biçimde hakaret olduğu belirtildi. Erbil'in diğer mesajının ise tehdit suçu oluşturduğu aktarıldı.

https://www.ankaramasasi.com/haber/1596415/mehmet-ali-erbil-hakkinda-hapis-istemi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.