ABB İlber Ortaylı’yı Başkentli gençlerle buluşturdu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ünlü tarihçi ve yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı’yı ''Gençlerle Baş Başa'' adlı programa ev sahipliği yaparak Başkentlilerle buluşturdu. Söyleşi, Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları ile ABB TV’den de canlı olarak yayınlandı.
Onur Çetinkaya
|
23 Haziran 2022, Perşembe - 17:28
ABB İlber Ortaylı’yı Başkentli gençlerle buluşturdu

CerModern’de düzenlenen söyleşide Ortaylı, ülke ekonomisinden beyin göçüne kadar birçok konuda Başkentli gençlere tavsiyelerde bulundu.

“Ankara’da yüksek tahsil yapmak bir imtiyazdır”

Temel eğitimini Ankara’da tamamladığını ve tam bir Ankara meraklısı olduğunu vurgulayan Ortaylı, “Ankara 1894’ten beri iktisadi vaziyeti öbür Anadolu kentlerine göre sanayi kenti olarak gelişme göstermiştir. Bugün de Ankara, Cumhuriyetin bir yaratısı olarak tiyatro, opera, filarmoni orkestrası gibi sahne sanatları gibi hemen hemen hepsinin geliştiği yerdir” diyerek, konuşmasında Başkent’in önemine  dikkat çekti.

“Tecrübelerinizden ders alacağız”

Gençlerin alkışları arasında sahneye çıkan ABB Başkanı Mansur Yavaş’tan övgüyle bahseden Ortaylı, “Aramıza katıldığınız için şeref duyduk. Sağ olunuz. Emirlerinizi her zaman yerine getiririz. Çünkü bu şehrin yöneticisi bizim de efendimiz” dedi

Yavaş ise “Hocam estağfurullah, biz sizlerin eline su dökemeyiz. Sizler yol göstereceksiniz ki biz de tecrübelerinizden ders alacağız. Emek verdiniz buraya kadar geldiniz. Gençlerimiz ilgi duymasa, onları buraya hiç kimse getiremez. Sayenizde geldiler, çok teşekkür ediyorum.” diyerek Ortaylı'ya jestte bulundu.

https://www.ankaramasasi.com/haber/1599604/abb-ilber-ortayliyi-baskentli-genclerle-bulusturdu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.