Kahramankazan'da sünnet olan çocuklar doyasıya eğlendi

Kahramankazan Belediyesi, geçtiğimiz hafta düzenlediği sünnet şöleninin ardından sünnet olarak iyileşen çocuklar için ilçede eğlence programı düzenledi. Çocukların doyasıya eğlenebileceği birbirinden farklı etkinliklerin yanında sanatçılar Mustafa Taş ve Ali Seven türküleriyle çocuklara unutulmaz bir gün yaşattı .
Ecem Çetin
|
03 Temmuz 2022, Pazar - 22:47
Kahramankazan'da sünnet olan çocuklar doyasıya eğlendi

Kahramankazan Belediyesi, geçtiğimiz hafta ilçedeki çocuklar için sünnet şöleni düzenledi.

2 yaş ve üzerindeki erkek çocukların sünnet ettirildiği şölen kapsamında, 300 çocuk erkekliğe ilk adımını attı. Sünnetler, Kahramankazan Belediyesi Güvençli İbrahim Çavuş Kültür Evi'nde, uzman doktorlar tarafından gerçekleştirildi. 

Kahramankazan Belediyesi sünnet olan çocukların iyileşmelerinin ardından, onlar için bir eğlence programı düzenledi. 

Program kapsamında ilk olarak çocuklar için üzeri açık otobüsle bir şehir turu gerçekleştirildi. Otobüsle ilçe halkını selamlayan çocuklara Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz da eşlik etti. Sünnet otobüsüne çocukların aileleri de araçlarıyla katıldı. 

Şehir turunun ardından çocuklar ve aileleri Milli Egemenlik Parkı’nda hazırlanan eğlence programına katıldı. 

Sünnet coşkusunda  Mustafa Taş ve Ali Seven rüzgarı 

Çocuklara pamuk şekeri, şeker ve mısır ikramında bulunulurken, palyaçolar ve maskotlar da çocukları yalnız bırakmadı. Program kapsamında sanatçılar Mustafa Taş ve Ali Seven de söyledikleri türkülerle sünnet coşkusunu artırdı. 

Çocuklar ve aileleri burada çalınan Ankara havalarıyla oynayarak, doyasıya eğlendi. Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz da burada çocuklara eşlik ederek, sevinçlerine ortak oldu. Başkan Oğuz daha sonra sünnet olan 300 çocuğa bisiklet hediye ederken, çocuklar ve aileleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

"Sünnet şölenini geleneksel hale getireceğiz"

Başkan Oğuz, "İnşallah sünnetini yaptırdığımız bu yavrularımızın nikahlarını da kıymak nasip olur” temennisinde bulundu. İlki geçtiğimiz yıl düzenlenen sünnet şölenin ikincisini gerçekleştirmekten dolayı son derece mutlu olduklarını ifade eden Oğuz, Kahramankazan’da 58 bin nüfuslu büyük bir aile olduklarını ve bu ailenin tüm fertlerinin her zaman yanında olduklarını söyledi. Oğuz, “İlçemizde ikamet eden 2 yaş ve üzeri 300 çocuğumuz için ücretsiz sünnet hizmeti verdik. Özellikle ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelerimize destek olmak için düzenlediğimiz sünnet şölenini geleneksel hale getireceğiz" ifadelerine yer verdi. 

http://www.ankaramasasi.com/haber/1631713/kahramankazanda-sunnet-olan-cocuklar-doyasiya-eglendi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.