Seyit Torun'dan Süleyman Soylu'ya 'Menderes Belediyesi' tepkisi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ın görevden alınmasının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yönelik "Sen kanun musun? Dün tutuklatamadın, şimdi kendi yetkilerinle mi yargıyı çiğniyorsun! Sen kimsin de halkın iradesine darbe yapıyorsun?" paylaşımında bulundu.
Murat Saltan
|
07 Temmuz 2022, Perşembe - 17:04
Seyit Torun'dan Süleyman Soylu'ya 'Menderes Belediyesi' tepkisi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ın İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılmasına tepki gösterdi.

Torun, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hedef alırken "Atanmış Süleyman Soylu, sen kanun musun? Dün tutuklatamadın, şimdi kendi yetkilerinle mi yargıyı çiğniyorsun! Sen kimsin de halkın iradesine darbe yapıyorsun?" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'un paylaşımı:

“Dün mahkemede serbest kalan Menderes Belediye Başkanımız, bugün Suçişleri Bakanı’nın talimatıyla görevden alındı. Atanmış Süleyman Soylu, sen kanun musun? Dün tutuklatamadın, şimdi kendi yetkilerinle mi yargıyı çiğniyorsun! Sen kimsin de halkın iradesine darbe yapıyorsun? Atanmış Süleyman Soylu; Mahkemenin ‘görevden al’ dediği 2 AKP’li belediye başkanına 6 aydır işlem yapmayıp suç işliyorsun! İşte sen bu kadar aciz, bu kadar korkaksın. Unutursak kalbimiz kurusun: Günü geldiğinde bu millete hesap verecek, o terazide sen de tartılacaksın!”

http://www.ankaramasasi.com/haber/1642646/seyit-torundan-suleyman-soyluya-menderes-belediyesi-tepkisi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.