Erdoğan'dan önemli mesajlar

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
20 Mayıs 2020 15:36
GÜNCELLEME
05 Ağustos 2020 18:17
Erdoğan'dan önemli mesajlar
HM
Haber Merkezi Editör

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "23. Dönem Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları Kura Töreni"ne video konferansla katıldı. Erdoğan, yeni reform paketlerinin yolda olduğunun sinyalini verdi, hakim ve savcılığın para kazanmak isteyenler için yanlış bir meslek seçimi olduğunu söyledi.

23. Dönem Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları Kura Töreni'ne video konferansla katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli mesajlar verdi.

"Şöhret isteyen yanlış meslek seçmiştir"

Erdoğan konuşmasında, "Hakim ve savcının asıl murakıbı kendi vicdanıdır. Adil bir vicdana sahip olmayan hakimlerin elinde en iyi kanun bile bir zulüm aracına dönüşebilir. İnsanların adalet güvenmediği bir toplumda huzur düzeni sağlanamaz. Sizlerden vicdanınızı ve imzanızı hiçbir gücün emrinize vermemenizi istiyorum. İçinizde çok para kazanmak isteyen varsa, şan şöhret isteyen varsa yanlış mesleği seçmiştir. Sizin esas göreviniz sessiz sedasız üzerinize düşeni yapmaktır. Üstleneceğiniz ağır yükün bilincinde olduğunu biliyorum." dedi.

"Yeni reform paketleri yolda"

Bu alanda standartları yükseltecek çalışmaların hazırlandığını söyleyen Erdoğan, "Bu ülkenin Cumhurbaşkanı olarak, attığınız her adımda verdiğiniz her kararda yanınızda olacağımdan şüpheniz olmasın. Yargı Reformu Stratejisi kapsamında standartları yükseltmenin gayreti içindeyiz. İnşallah Meclis'in yeni yasama döneminde yeni reform paketleriyle milletimizin huzurunda olacağız." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.