Süleyman Soylu'dan Meral Akşener'e uyuşturucu yanıtı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Her yerde annelerin şikayeti uyuşturucu. Demek ki, bir yerlerde bozukluk var ve bunun düzeltilmesi gerekiyor" eleştirilerine "​​Tarihin en büyük uyuşturucu yakalamalarını yapıyoruz. Uyuşturucunun kökünü kurutacağız" ifadeleriyle yanıt verdi.
Murat Saltan
|
28 Temmuz 2022, Perşembe - 15:56
Süleyman Soylu'dan Meral Akşener'e uyuşturucu yanıtı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in İstanbul İl Başkanlığınca düzenlenen "Anlat İstanbul" programında uyuşturucu üzerinden yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

" Uyuşturucunun kökünü kurutacağız"

Akşener'e sayılarla yanıt veren Soylu "Meral Hanım; Siyaseti yanlış öğrenmişsiniz, bunda bizim de payımız var. Uyuşturucuda tarihin en güçlü sonuçlarını alıyoruz. "Başbakan olacağın"(!) 15 Temmuz sonrası, uyuşturucu ölümleri 941'den, 2021 sonunda 270’e düştü. Tarihin en büyük uyuşturucu yakalamalarını yapıyoruz. Uyuşturucunun kökünü kurutacağız... Meral Hanım; Oturduğun büyükelçilere Batı'nın halini bir sor. Ha unutmadan, Stajyer Bakanlığın döneminde kaptagonu iyi bilirdin. Kaç liraydı sahiden" paylaşımında bulundu.

Akşener ne demişti?

İstanbul’daki toplantıda uyuşturucu problemine değinen Akşener, “Bir ülkede eğer uyuşturucu ucuzsa bilin ki, her şey tatildir. Bir ülkede uyuşturucu pahalıysa bilin ki, görev yerine getirilmektedir. Öyle anlaşılır. Bu ülkede 100 liraya uyuşturucu satılıyorsa, bu uyuşturucu ucuz demektir, bu ülkenin içine giriyor demektir, bazıları da görevini yerine getirmiyor demektir. İstanbul, Ankara, Bitlis’ten bahsediyorum; her yerde annelerin şikayeti uyuşturucu. Demek ki, bir yerlerde bir bozukluk var ve bunun düzeltilmesi gerekiyor” diye konuşmuştu.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1679696/suleyman-soyludan-meral-aksenere-uyusturucu-yaniti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.