ABB'den Çevre yolu – İncek Bulvarı bağlantısı ve ODTÜ yolu açıklaması

Kamuoyunun tepkisi üzerine durdurulan ODTÜ yolu projesinin çalışmalarına Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin (ABB) yeniden başladığı iddia edildi. ABB tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Mevcut çalışmalar Niğde – Adana Otoyolunun İncek Bulvarına bağlantı yolu için yapılmaktadır.” denildi.
Büşra Bayrak
|
02 Ağustos 2022, Salı - 16:35
ABB'den Çevre yolu – İncek Bulvarı bağlantısı ve ODTÜ yolu açıklaması

Eski Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Melih Gökçek’in imzaladığı Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) yolu projesi kamuoyu tepkisi üzerine durdurulmuştu.  

Geçtiğimiz günlerde Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanlığı’na ait iş makineleri uzun bir aradan sonra yol yapılacak bölgede tekrar çalışmaya başladığı iddia edildi. 

ODTÜ ormanlarını yok edecek yol projesini Mansur Yavaş'ın sürdürmesine ODTÜ’lüler, “Rant projesine izin vermeyeceğiz.” diyerek tepki göstermişti. 

Yaşanan tepkilerin ardından  Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal medya hesaplarından açıklama yapıldı. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi rantın da israfın da karşısında

Mevcut çalışmaların Niğde – Adana Otoyolunun İncek Bulvarına bağlantı yolu için yapıldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Birkaç gündür bazı STK’lerin açıklamalarında ve sosyal medya hesaplarında yer alan manipülatif haberler üzerine;

- Mevcut durumda Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ODTÜ arazisi içerisinde herhangi bir kazı dolgu çalışması yapılmamakta ve herhangi bir iş makinesi bulunmamaktadır. Belediyemizin yaptığı ihale, toplamda 11 km uzunluğunda olan yolun ODTÜ arazisi dışında kalan 6,5 km uzunluğundaki kısmının da kazı-dolgu işlerini kapsamaktadır.

- ODTÜ arazisinden geçen yolun kazı-dolgu işleri 5 yıl önce tamamlanmıştır. Büyükşehir Belediyesi bu konuda yasal süreci takip etmektedir.

- Mevcut çalışmalar Niğde – Adana Otoyolunun İncek Bulvarına bağlantı yolu için yapılmaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin rantın da israfın da karşısında yer aldığı tüm kamuoyunun malumudur. Kurumumuz yalnızca mahkemelerin kararına riayet etmektedir. Hâl böyle iken, kamuoyunu yanıltıcı açıklamalarda bulunan çevrelere itibar edilmemesini rica ederiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."


http://www.ankaramasasi.com/haber/1687209/abbden-cevre-yolu--incek-bulvari-baglantisi-ve-odtu-yolu-aciklamasi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.