Bekir Bozdağ: Basit bir saldırı gibi görmüyorum

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ankara'da 3 cemevine yapılan saldırıya ilişkin "Adalet Bakanı olarak bu olayı sadece basit bir saldırı veya ‘kafasına esmiş de yapmış’ gibi görmüyorum" dedi. Bozdağ, saldırıyı gerçekleştiren kişilere yardım edenlerin olduğunu söyledi.
Murat Saltan
|
04 Ağustos 2022, Perşembe - 10:19
Bekir Bozdağ: Basit bir saldırı gibi görmüyorum

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Muharrem ayının ilk günü Ankara'da 3 cemevine yapılan saldırılara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Saldırıların bütün yönleriyle araştırıldığını ifade eden Bozdağ " Hesaplı bir iş olduğu açık" dedi.

Bozdağ " Cemevlerine saldıran kişi İzmir’de oturuyor, kalkıyor Ankara’ya geliyor. Ankara’da 1-2 saat içerisinde siz normal adresleri bilseniz dahi 45 dakika içerisinde bildiğiniz adrese gidemezsiniz. Bir de 3 yerde eylem yapacaksınız. Akıl alır bir şey değil. Hayatın olağan akışına aykırı. Belli ki buna öncülük edenler var, ya da kendi geldi keşif yaptı. Ya da başka başka şeyler var. Onun için kendi adıma, Adalet Bakanı olarak bu olayı sadece basit bir saldırı veya ‘kafasına esmiş de yapmış’ gibi görmüyorum. Tabii yargı adli süreci başlattı. Buna en şiddetli şekilde hukuk cevabını verecektir" diye konuştu.

" Sözlerini tutarlarsa ne âlâ"

Türkiye gazetesinin sorularını yanıtlayan Bozdağ, Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliklerine ilişkin blokajı kaldırmasına ilişkin ise, 33 teröristin iadesinin istediğini ancak resmi kanallardan herhangi bir yanıt gelmediğini söyledi.

 İsveç ve Finlandiya'dan gerekli adımları beklediklerinin altını çizen Bozdağ "‘İsveç’te şöyle karar verildi, böyle kararlar çıktı’ diye haberler yer aldı ama bize yansıyan bir şey şu ana kadar yok. Dolayısıyla biz İsveç ve Finlandiya hükûmetlerini bu süreçte takip edeceğiz. Sözlerini tutarlarsa ne âlâ.  NATO üyeliği için İsveç ve Finlandiya hükûmeti verdiği sözleri yerine getirirse Türkiye sürecin tamamlanması için sözünde durarak gereken adımı atacak ama yerine getirmedikleri takdirde Türkiye bu konuda yine sözünü tutacak gereken adımı atmayacaktır" dedi.

Bozdağ, Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığı için hukuki bir engel olmadığı görüşünü de yineledi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1692933/bekir-bozdag-basit-bir-saldiri-gibi-gormuyorum
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.