Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından KPSS açıklaması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından, 2022 KPSS sorularının çalındığı iddialarının ardından başlatılan soruşturmanın çok yönlü olarak ve titizlikle sürdürüldüğünü açıklandı.
Murat Saltan
|
04 Ağustos 2022, Perşembe - 11:20
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından KPSS açıklaması

Devlet Denetleme Kurulu'nun suç duyurusu üzerine KPSS sızıntısı iddiasıyla ilgili soruşturma başlatan  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından bir açıklama geldi.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

ÖSYM tarafından 31 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleştirilen 2022 KPSS Genel Kültür-Genel Yetenek Sınavlarına ilişkin olarak 2022 KPSS sorularının çalındığına/sızdırıldığına yönelik çıkan iddialarla ilgili olarak Devlet Denetleme Kurulu tarafından Cumhuriyet Başsavcılığımıza yapılan suç duyurusu üzerine soruşturma başlatılmıştır.

"Dijital materyaller ile soru kitapçıklarına el konulmuştur"

Başlatılan soruşturma kapsamında 03/08/2022 günü Ankara Sulh Ceza Hâkimliğinden alınan arama ve elkoyma kararı doğrultusunda Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne verilen talimatlarla özel bir eğitim kurumuna ait yayınevi ve dershanesinde aynı gün arama ve elkoyma işlemi yapılmış, aramalar neticesinde bir kısım dijital materyaller ile soru kitapçıklarına el konulmuştur.

Soruşturma çok yönlü olarak ve titizlikle sürdürülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1693040/ankara-cumhuriyet-bassavciligindan-kpss-aciklamasi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.