Ali Erbaş cemevini ziyaret etti

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, saldırıya uğrayan Mamak Şah-ı Merdan Cemevini ziyaret etti.
Mevlüt Peker
|
04 Ağustos 2022, Perşembe - 14:20
Ali Erbaş cemevini ziyaret etti

Alevi dedeleri ile bir araya gelen ve birlik mesajı veren Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a ziyaretinde Mamak Belediye Başkanı Murat Köse eşlik etti.

Ankara'da Alevi dernekleri ile cemevlerine yönelik saldırıları kınayan Prof. Dr. Ali Erbaş, kardeşliğe kast edenlere fırsat verilmeyeceğini, fitneye ve fesada karşı birlik ve beraberliğin sürdürüleceğini söyledi.

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse de, “İnsanlarımızın huzuruna kasteden bu menfur olay hepimizi üzmüştür. Hiç kimse bizim birlik ve beraberliğimize zarar veremez İnşallah. Bizler Mamak’ta bir ve beraber yaşıyoruz. Sadece bir gün değil her zaman Alevi kardeşlerimizin yanındayız. Mamak Belediyesi olarak Şah-ı Merdan Cemevi’ne her türlü desteği vermeye hazırız.” diye konuştu.

Alevi dedeleri ise “Bizler Alevisi ile Sünni’si ile Mamak’ta yıllardır kardeşçe yaşıyoruz. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a, Mamak Belediye Başkanımız Murat Köse’ye ziyaretlerinden ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Zor günlerde bir ve beraber olmak bizi mutlu ediyor” ifadelerini kullandılar.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1693418/ali-erbas-cemevini-ziyaret-etti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.