Yurtta hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan son verilere göre, hava sıcaklıklarının bazı bölgelerde mevsim normallerinde seyir etmesi beklenirken diğer yerlerde mevsim normallerinin üzerine olacağı tahmin ediliyor. Yağışların ise bazı kesimlerde etkili olması bekleniyor.
Ecem Çetin
|
05 Ağustos 2022, Cuma - 09:36
Yurtta hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü  yeni hava durumu tahmin raporunu yayımladı.

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ve Sinop, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, sıcaklığın yurdun kuzey kesimlerinde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. 

Rüzgarın ise genellikle genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun doğusunda batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli eseceği tahmin ediliyor

Bazı illerde beklenen hava durumu;  

Ankara: Parçalı bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde kuzey çevreleri, akşam saatlerinden sonra, il merkezi dahil olmak üzere, kuzey ve batı kesimleri yer yer çok bulutlu yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 33 

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 31 

İzmir: Az bulutlu ve açık 35 

Adana: Az bulutlu ve açık 36 

Antalya: Az bulutlu ve açık 31 

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28 

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28 

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 33 

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 42

http://www.ankaramasasi.com/haber/1694161/yurtta-hava-durumu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.