Rusya’dan ABD’ye Covid-19 suçlaması

Rusya Silahlı Kuvvetleri Radyasyon, Kimyasal ve Biyolojik Savunma Kuvvetleri Komutanı Igor Kirillov, korona virüsün insan yapımı olduğunu ve ABD'nin yürüttüğü projeler çerçevesinde yayıldığını savundu.
Ersin Küçükbarak
|
05 Ağustos 2022, Cuma - 11:02
Rusya’dan ABD’ye Covid-19 suçlaması

 Tüm dünyayı etkisi altına alan ve küresel ekonomiyi baltalayan korona virüs salgınıyla ilgili Rusya Silahlı Kuvvetleri Radyasyon, Kimyasal ve Biyolojik Savunma Kuvvetleri Komutanı Igor Kirillov ABD’yi suçladı. 

Korona virüs salgınının ortaya çıkmasında ABD'nin parmağının olabileceğini belirten Kirillov, "ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı'nın, yeni korona virüsün ortaya çıkmasında rol oynaması ihtimalini değerlendiriyoruz. Ajans, 2009'dan beri yeni korona virüs türlerini inceleyen Predict programını finanse ediyor" dedi.

Kirillov,, ABD merkezli "Metabiota" şirketinin Ukrayna'daki bu tür çalışmalarda da görev aldığını hatırlattı.

ABD'li yetkililerin daha önce bu gibi çalışmaları sürekli olarak itiraf ettiğini savunan Kirillov, "ABD yönetiminin dar hedefli biyolojik çalışmaları göz önüne alındığında ve bu tür açıklamalar bizi yeni korona virüs pandemisinin nedenlerine ve ABD askeri biyologlarının korona virüsün ortaya çıkması ve yayılmasındaki rolüne yeniden bakmaya neden oluyor" şeklinde konuştu.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1694515/rusyadan-abdye-covid-19-suclamasi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.