Kaynak makinesinden çıkan kıvılcımlar gökdelenin çatısını yaktı

Başkentte bir gökdelenin çatısındaki kaynak çalışmasından çıkan kıvılcımlar yalıtım malzemelerini tutuşturarak yangına sebep oldu. Alevlere teslim olan çatı itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kısa sürede kontrol altına alındı.
Ersin Küçükbarak
|
06 Ağustos 2022, Cumartesi - 18:27
Kaynak makinesinden çıkan kıvılcımlar gökdelenin çatısını yaktı

Olay, Ankara’nın Yenimahalle İlçesine bağlı Avcılar Mahallesinde meydana geldi. Site içerisinde inşaat halinde bulunan 19 katlı bir gökdelenin çatısındaki kaynak çalışmasından dolayı çıkan kıvılcımlar yalıtım malzemelerini tutuşturdu.

Kısa sürede alevler tüm çatıyı sardı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda sağlık, polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. 

Yangın kısa sürede kontrol altına alındı. Olayda can kaybı, yaralanma ya da dumandan ötürü zehirlenme yaşanmadığı öğrenildi. Yangınla ilgili inceleme başlatıldığı belirtildi.

Site sakinlerinden Fatma Arık, yangının çatıdaki çalışmalardan ötürü çıktığını belirterek, “Çatı katını tamir ediyorlarmış. Kaynak makinesi patlamış Bizim de dairemiz vardı. Biz de boya yapıyorduk. Telaştan çıktık. Bizim binamızın yandığını düşünmedik” ifadelerini kullandı.


Olayın tanıklarından Ahmet Şahin ise, “Yangın rüzgarın etkisiyle artmış. Can kaybı yaşanmamış. İtfaiyeler erken müdahale etmiş. Çok fazla duman vardı. Her yerden görünüyordu” ifadelerine yer verdi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1697686/kaynak-makinesinden-cikan-kivilcimlar-gokdelenin-catisini-yakti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.