Amerikalı hemşire Van’da devlet hastanesinde estetik operasyonu yaptırdı

Amerika Birleşik Devletleri'nın Kaliforniya eyaletinin Los Angeles kentinde görevli hemşire Mary Wambolt, Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gerçekleştirilen operasyonla karnındaki 3 kilogramlık fazla dokuyu aldırdı. Wambolt, ameliyattan çok memnun kaldığını belirterek, "Ülkeme mutlu dönüyorum" dedi.
Ersin Küçükbarak
|
06 Ağustos 2022, Cumartesi - 18:48
Amerikalı hemşire Van’da devlet hastanesinde estetik operasyonu yaptırdı

ABD’de vatandaşı hemşire 38 yaşındaki Mary Wambolt, 16 yıl önce ikiz bebek dünyaya getirdikten sonra karın kaslarında ayrılama, sarkma ve yağlanma oluştu.

Bunun için karın bölgesindeki dokuyu aldırmak isteyen hemşire, yaptığı araştırma sonrası Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Kadir Berat Oyur ile iletişime geçti. Amerikalı hemşireye bilgi veren Dr. Oyur, daha sonra ameliyatı Türkiye’de başarılı şekilde yapabilecekleri bilgisini paylaştı.

Amerikalı hemşire, daha sonra Van’a geldi. Burada yapılan kontrollerin ardından ameliyata alınan Amerikalı hemşire, 3 buçuk saatlik başarılı operasyonla 16 yıllık karın şikayetlerinden kurtuldu. Kısa sürede sağlığına kavuşan Mary Wambolt, hastaneden taburcu olarak kentten mutlulukla ayrıldı.    

“Ülkesine mutlu olarak dönüyor”

Op. Dr. Kadir Berat Oyur, hastanın sosyal medya aracılığıyla kendilerine ulaştığını belirterek “Ameliyat süreci çok başarılı geçti. Hastadan 3 bin gram doku alındı. Herhangi bir komplikasyon gelişmedi. Hastamız sonuçtan gayet memnun ve ülkesine mutlu olarak dönüyor” dedi.

Amerika’dan bir hemşirenin gelip Türkiye’nin en doğusundaki bir devlet hastanesinde güvenebilmesinin çok önemli olduğunu ifade eden Oyur, hastanın giderken bir sonraki ameliyatını da planladığını dile getirdi.    

“Her şey son derece profesyoneldi”


Ameliyat sonucundan memnun olduğunu ve bu anı uzunca yıllardır beklediğini ifade eden ABD’de vatandaşı hemşire Mary Wambolt, “Aynada kendi görüntüme bakarken mutluluk duyuyorum. Hastanedeki her şey son derece profesyoneldi. Bu açıdan ülkeme mutlu dönüyorum. Amerika’daki sağlık hizmetiyle buradaki arasında çok bir uçurum görmüyorum” diye konuştu.     

“Van Gölü büyüledi”

Van Gölü’nün harika bir göl olduğunu ve gölün NASA fotoğraf yarışmasında birinci olduğunu öğrendiğini ve bunun da etkileyici olduğuna dikkat çeken Wambolt, “Özellikle gece şehrin ışıklarının göle yansıması ve gölün ışıltısı beni büyüledi” şeklinde konuştu.


http://www.ankaramasasi.com/haber/1697695/amerikali-hemsire-vanda-devlet-hastanesinde-estetik-operasyonu-yaptirdi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.