Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Uyuşturucuyla mücadelemizi de sonuna kadar verdik, veriyoruz ve vereceğiz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim kitabımızda uyuşturucuya yer yoktur ve mücadelemizi de sonuna kadar verdik, veriyoruz ve vereceğiz." dedi.
Ersin Küçükbarak
|
06 Ağustos 2022, Cumartesi - 20:22
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Uyuşturucuyla mücadelemizi de sonuna kadar verdik, veriyoruz ve vereceğiz"


İzmit Milli İrade Meydanı'nda düzenlenen TOKİ Konutları, KYK Yurtları, Büyükşehir Belediyesi Yatırımları ve Fabrikaları ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni’nde konuşan Erdoğan, uyuşturucuyla sonuna kadar mücadele mesajı verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İktidarımızda ne sulu, ne kuru uyuşturucuya yer yoktur”

"Şimdi, bir yere geleceğim. Burada bunu söylemek istemezdim. Malum bir ana muhalefet var, bir de onun yanında yavru muhalefetler var. Bunlardan, yavru muhalefetten bir tanesi aynı zamanda Kocaeli milletvekili. Hiç değinmek istemezdim. Fakat geçenlerde bir açıklaması oldu. Fazla uzak değil. Yani '20 yıllık iktidarımızda uyuşturucuyla mücadelede biz gerekeni yapmamışız' diyor. Hanımefendi, önce şunu bileceksin; bir defa bizim iktidarımızda ne sulu, ne kuru uyuşturucuya yer yoktur. Sen Tayyip Erdoğan'ı bu noktada iyi bilirsin. Tayyip Erdoğan'ın suluyla, kuruyla alakası olup olmadığını iyi bilirsin.”

“Uyuşturucuyla gerekli mücadeleyi verdik, veriyoruz ve vereceğiz”

“Ya nasıl oluyor da sen bunu konuşuyorsun? Yok Captagonlar, yok şunlar, yok bunlar. Bunların hepsiyle biz gerekli mücadeleyi verdik, veriyoruz ve vereceğiz. Bu konuyla ilgili İçişleri Bakanımızın verdiği mücadele, şahsımın, bakanlarımızın, kabinemizin verdiği mücadele hepimiz için bilinen bir gerçektir. Sen önce kendi kadronun içerisinde ve ana muhalefetin içinde sulu-kuru bu uyuşturucuları alanları düşün. Sen kimlerle beraber yol yürüdüğünün farkında mısın? Dolayısıyla önce haddini bileceksin. Önce bir defa AK Parti iktidarının bu noktada sulu-kuru uyuşturucuyla mücadelesini inkar etmeyeceksin. Bunu iyi bileceksin. Bizim kitabımızda uyuşturucuya yer yoktur ve mücadelemizi de sonuna kadar verdik, veriyoruz ve vereceğiz.

“Uyuşturucuyla olan mücadelemizi kimse inkar edemez"

“Ama hanımefendi, sen önce kendi çatının altındakileri düşün, onlarla beraber nasıl yol yürüdüğünü düşün. Bizim bu noktada mücadelemiz nettir, kesindir ve bu mücadeleyi, uyuşturucuyla olan mücadelemizi kimse inkar edemez."

http://www.ankaramasasi.com/haber/1697739/cumhurbaskani-erdogan-uyusturucuyla-mucadelemizi-de-sonuna-kadar-verdik-veriyoruz-ve-verecegiz
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.