AŞTİ’de "65 yaş" hazırlığı

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
21 Mayıs 2020 17:14
AŞTİ’de ''65 yaş'' hazırlığı
HM
Haber Merkezi Editör

Seyahat izin belgesi alarak başka bir şehre gitmelerine imkan tanınan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi'nde (AŞTİ) firmalar hazırlıklarını sürdürüyor.

65 yaş ve üzerindeki vatandaşların seyahat izin belgesi alarak istedikleri yerleşim yerlerine tek yönlü gitmek için başvuruları bugün başladı. Seyahat izninin ilk gününde başvuru belgelerini alan vatandaşlar öğlen saatlerinde AŞTİ'ye gelmeye başladı.

AŞTİ'de 65 yaş ve üzeri yolcuların izin belgeleri olmadan seyahat edemeyeceklerine ilişkin sık sık anonslar yapılıyor. Firmalar bekledikleri yoğunluğa cevap verebilmek için hazırlıklarını sürdürüyor.

Seyahat firması yetkilisi Aydın Zengin, 65 yaş üzeri birçok vatandaşın yarın ve bayramda uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasından sonraki günler için bilet aldıklarını söyledi. Zengin, "65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızı bir süredir görmüyorduk. Mutlu olduk karardan dolayı. Bizim istediğimiz, seyahat izin belgesi olması. Belgelerini gördükten sonra biletlerini verebiliyoruz." dedi.

Kaymakamlıklardan bizzat başvuru alınmayacak

Öte yandan e-Devlet şifresi olmayan ve sokağa çıkma yasağı dolayısıyla PTT'ye şifre almak için gidemeyen 65 yaş üstü vatandaşların yakınları, kaymakamlıklara başvurdu. Seyahat etmek isteyen büyükleri için kaymakamlıklara gelen vatandaşlar zaman zaman yoğunluk oluşturdu.

Seyahat izin başvuruları e-Devlet üzerinden veya 199 nolu telefon servisi aranarak yapılıyor. Kaymakamlıklardan bizzat başvuru alınmayacak.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.