Eşi ve üvey kızının boğazını kesen caniye ceza yağdı

Kayseri’de eşi Hörmet D. ile 2 yaşındaki üvey kızı Yasemin Nur S.’nin boğazını bıçakla keserek öldüren Kaya D.’ye çıkarıldığı mahkeme tarafından ağırlaştırılmış müebbet ve 22 yıl hapis cezası verildi.
Ersin Küçükbarak
|
21 Eylül 2022, Çarşamba - 17:20
 Eşi ve üvey kızının boğazını kesen caniye ceza yağdı

Eşi ve üvey kızını boğazlarını keserek öldüren Kaya D.'ye ilişkin dava, Kayseri Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. 

Davada salonda hazır bulunan sanık Kaya D., savunmasında eşinin kendisini aldattığını ve bunu öğrenince cinnet geçirdiğini, niyetinin çocuğu öldürmek olmadığını söyledi. 

Cinnet sırasında yaşadıklarını hatırlamadığını hatta kendi boğazını da keserek intihara kalkıştığını söyleyen Kaya D., olayın aldatıldığını duyduğu anda gerçekleştiğini ve önceden planlamadığını ifade etti. Kaya D., pişman olduğunu ve olay anında kendi boğazını kestiği için cezaevi şartlarını kaldıramadığını belirterek beraatını istedi.

Mahkeme heyeti sanık Kaya D.’ye eşini öldürmekten 22 yıl hapis cezası verirken, üvey kızını öldürmekten de ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.   

Ne olmuştu?

Edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı Erkilet Osmangazi Mahallesi Yunus Emre Caddesi üzerindeki bir evde meydana gelen olayda, iddiaya göre cinnet getiren Kaya D., önce tartıştığı eşi Hörmet D.'nin (20) ardından da üvey kızı Yasemin Nur S.'nin (2) boğazını kesti. Daha sonra kendi boğazını da aynı bıçakla kesen Kaya D., kardeşini arayarak yardım istedi. İkamete gelen kardeşi Kaya D.'yi kendi imkanıyla hastaneye götürürken durumu yetkililere bildirdi. İhbar üzerine ikamete çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri tarafından yapılan kontrollerde boğazları kesilen Hörmet D. ve Yasemin Nur S.'nin hayatını kaybettiği belirlendi. Polis ekipleri, ikamette inceleme yaptı. Anne ve kızın cenazeleri yapılan incelemelerin ardından hastane morguna kaldırıldı.http://www.ankaramasasi.com/haber/1794333/esi-ve-uvey-kizinin-bogazini-kesen-caniye-ceza-yagdi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.