Suriye, Perinçek ve Sancak'ın ziyaretini iptal etti

Suriye, Doğu Perinçek ve Ethem Sancak'ın da yer alacağı Vatan Partisi heyetinin Şam ziyaretini erteledi. Perinçek erteleme kararı üzerine, "Tayyip Erdoğan hükümetinin Amerikancı kanadından birtakım müdahaleler geldi" dedi.
Ersin Küçükbarak
|
22 Eylül 2022, Perşembe - 09:32
Suriye, Perinçek ve Sancak'ın ziyaretini iptal etti

Suriye hükümeti, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve iş insanı Ethem Sancak’ın Şam’a yapacaklarını duyurduğu ziyareti erteledi.

Ulusal Kanal yayınında konuşan Perinçek, "Beşar Esad'ın takvimine göre bir süre erteleyelim dediler. Onların talebi üzerine seyahatimiz ertelendi" dedi.

" Erdoğan hükümetinin Amerikancı kanadından birtakım müdahaleler geldi"

Perinçek, "Aynı Türkiye-Rusya ilişkilerinde olduğunu gibi Vatan Partisi'nin Suriye ilişkilerine de Tayyip Erdoğan hükümetinin Amerikancı kanadından birtakım müdahaleler geldi" ifadelerini kullandı.

Perinçek, şöyle devam etti:

" Amerikancı güçler Türkiye-Suriye ilişkilerini de denetim altına alacaklar"

"Şimdi öğreniyoruz, Suriye devletine de söyleyeceğiz. Suriye devletine diyorlar ki 'Bizimle görüşmeden önce Doğu Perinçek'lerle görüşmeyin. Bizle görüşün bekleyin, ondan sonra Doğu Perinçek'lerle görüşün. Yani Türkiye'nin menfaatini düşünen değil, Vatan Partisi'yle rekabet içindeki Amerikancı güçler Türkiye-Suriye ilişkilerini de denetim altına alacaklar. Yani engelleyecekler, bozacaklar, bozguncular. Tabii Suriye devleti de Türkiye devleti ile işbirliği yapmak istediği için onlardan gelen bu talep karşısında ertelemiş olabilir, kendilerine soracağız bunu. Açık söylüyorum hem Türkiye-Rusya ilişkilerini sabote etmekte -Atlantikçiler var, Abdullah Gül kalıntıları var, Babacan kalıntıları var, Davutoğlu kalıntıları var- hem de Türkiye-Suriye ilişkilerini sabote etmekte aynı unsurlar."


http://www.ankaramasasi.com/haber/1795194/suriye-perincek-ve-sancakin-ziyaretini-iptal-etti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.