Kemal Kılıçdaroğlu ABD'ye gidiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 9-13 Ekim arasında ABD'nin başkenti Washington'a gidecek. Kılıçdaroğlu, senatör Bernie Sanders ve öğrencilerle buluşacak.
Murat Saltan
|
23 Eylül 2022, Cuma - 09:29
Kemal Kılıçdaroğlu ABD'ye gidiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  9-13 Ekim tarihleri arasında gideceği ABD'de temaslarda bulunacak.

Başkent Washington'a gidecek olan Kılıçdaroğlu, herhangi bir devlet yetkilisiyle veya bakanla görüşmeyeceğini belirtirken, "Daha hakkaniyetli paylaşıma inanan aktivistler ve bu uğurda mücadele veren isimlerle buluşacağını" söyledi.

"Bay Kemal dünyada yalnız değil"

Ziyaret ilişkin Halktv'den İsmail Saymaz'a konuşan Kılıçdaroğlu şunları aktardı:

Muhalefetteyken, prensip olarak iktidarla görüşmeyiz. Çünkü siz muhalefet olarak o masaya oturursanız, ancak icazet almak için oturursunuz. Bunu en iyi Erdoğan bilir. Ona sorun, söyler. Ama benim yeni bir dünya vizyonum var elbette. Vahşi kapitalizm ve neoliberalizm dünyaya çok zarar verdi. Küçük bir azınlık bu sayede dünyaya hükmetti. Ülkemiz de bu insafsız sistemden nasibini aldı. İşte ben bu vahşi düzene meydan okuyorum. Ve biliyorum ki Bay Kemal dünyada yalnız değil. Çok sayıda Bay Kemal var dünyada. Ben de o Bay Kemallerin bir araya gelmesi ve daha hakkaniyetli bir dünyayı konuşması gerektiğine inanıyorum. Dünyada daha hakkaniyetli paylaşıma inanan aktivistler, bu uğurda mücadele veren siyasi isimlerle görüşeceğim. Birlikte dünyayı nasıl daha yaşanılası bir yer haline getireceğimizi konuşacağız."

Saymaz, Kılıçdaroğlu'nun görüşeceği isimler arasında ABD'li senatör Bernie Sanders ve Türk öğrencilerin olacağını yazdı

http://www.ankaramasasi.com/haber/1796929/kemal-kilicdaroglu-abdye-gidiyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.