Cumhurbaşkanı Erdoğan: Onların derdi niye bizi gersin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da cuma namazı çıkışında bir gazetecinin Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının belli olmamasıyla ilgili sorusuna "Bu konu bizim derdimiz değil, onların derdi niye bizi gersin ki." diye yanıt verdi.
Murat Saltan
|
23 Eylül 2022, Cuma - 14:22
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Onların derdi niye bizi gersin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Üsküdar'daki Hz. Ali Camii'nde kıldığı cuma namazının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. 

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar: 

''Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili olarak attığımız adımda Tahıl Koridoru, meselesi ardından da esir takası ile ilgili süreçler devam ediyor. 

Tahıl Koridoru'ndan 4 milyon tonu aşan gidişler oldu. Hala da devam ediyor.

"Fakir ve az gelişmiş ülkelere gübre ulaşmadı"

Burada bizim şu andaki önemli adımlarımızdan birisi Rusya tarafından gelecek olan tahıllar. Şu an gelenler Ukrayna tarafından. Bunu da başlattığımız anda özellikle fakir ülkelere gübre naklini yapmamız onları da ciddi anlamda rahatlatacaktır.  

Rusya ve Ukrayna esir takası

Esir takasında 200 ismin üzerinde durmuştuk. Bunlar bizim misafirimiz ve kontrolümüzde. Bir tanesi de özellikle Putin'in üzerinde durduğu bir isimdi.  Bu ismi de biz Rusya'ya gönderdik.

İstanbul ekonomi zirvesi

Bu sadece bir Mir kart olayı değil. Bunun alternatifi olarak elimizde neler var, bunların üzerinde duracağız.

Altılı masa aday tartışması

Bu konu bizim derdimiz değil, onların derdi niye bizi gersin ki. Biz kararlı bir şekilde onlar da kararsız bir şekilde yolumuza devam ediyoruz''

http://www.ankaramasasi.com/haber/1797405/cumhurbaskani-erdogan-onlarin-derdi-niye-bizi-gersin
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.