Selahattin Demirtaş saçlarını kazıttı

Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Selçuk Mızralı, İran polisi tarafından Mahsa Amini'nin öldürülmesinin ardından başlayan protestolara destek vermek için saçını kazıttı.
Murat Saltan
|
23 Eylül 2022, Cuma - 14:58
 Selahattin Demirtaş saçlarını kazıttı

Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Selçuk Mızralı, saçının bir kısmı görüldü diye İran polisi tarafından gözaltına alınan  Mahsa Amini'nin uğradığı şiddet sonucu hayatını kaybetmesinin ardından başlayan protestolara destek vermek için saçını kazıttı.

"Sadece kadınların sorumluluğu değil"

Protestolara ilişkin bir mektup yazan Selahattin Demirtaş şunları aktardı:

 "Saçını teli göründü diye İran ahlak polisi tarafından katledilen Mahsa Amini'nin acısını yüreğimizin en derininde hissediyoruz. Baskı ve zulme karşı direnmek sadece kadınların sorumluluğu değildir. Kadınların cesurca öncülük yaptığı eşitlik ve özgürlük mücadelesine destek vermek ve İran'da özgürlük için direnen halkın yanında olduğumuzu belirtmek için hücre arkadaşım Dr. Selçuk Mızraklı'yla beraber bugün saçımızı kazıttık. Bütün zulüm, zorbalık düzenleri halkın direnişi karşısında er geç yıkılacaktır. Direnenlere bin selam olsun. Mahsa Amini'ye Allah'tan rahmet ailesine ve halkımıza baş sağlığı ve sabır diliyor, selamla birlikte dayanışma duygularımızı iletiyorum."

http://www.ankaramasasi.com/haber/1797470/selahattin-demirtas-saclarini-kazitti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.