BBP Lideri Destici: "2023 seçimlerinde öncelik Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden seçilmesi"

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 2023 seçimleri ile ilgili, "Hedef önce tabii ki Cumhur İttifakımızın adayı olan mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bey'in seçilmesidir. Bizim, Cumhur İttifakı'nın adayı belli, net. Bu konuda bir tereddüt yok. O, diğerlerinin problemi" dedi.
Ersin Küçükbarak
|
23 Eylül 2022, Cuma - 15:07
BBP Lideri Destici: "2023 seçimlerinde öncelik Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden seçilmesi"

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici,  Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken ve beraberindeki heyeti partisinin genel merkez binasında ağırladı.

Destici, programın devamında bir basın açıklaması yaptı.

" Hedef önce Cumhur İttifakımızın adayı olan mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bey'in seçilmesidir"

Bir gazetecinin 6’lı masanın gündemindeki ortak liste çalışmalarını hatırlatarak ‘Cumhur İttifakı’nda da ortak liste çalışması olacak mı?’ sorusu üzerine Destici  “BBP olarak kararımız, önümüzdeki 2023 milletvekili seçimlerinde yine Cumhur İttifakı içerisinde kendi adımız,  kendi adaylarımızla yer almak. Hedef önce tabii ki Cumhur İttifakımızın adayı olan mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bey'in seçilmesidir. Bizim, Cumhur İttifakı'nın adayı belli, net. Bu konuda bir tereddüt yok. O, diğerlerinin problemi. Henüz bir aday tespit edebilmiş değiller. Kolay kolay da tespit edemeyecekler gibi, sanki bir aday üzerinde uzlaşamayacaklar gibi gözüküyor. Uzlaşsalar da gönülsüz olacak gibi gözüküyor” şeklinde konuştu.

“Bu dönem güçlü, tecrübeli liderlik dönemidir”

Mustafa Destici, önceliklerinin ilk olarak Türkiye’nin istikrarlı bir şekilde yönetilmesi olduğunun altını çizdi.

, “Bu dönem güçlü, tecrübeli liderlik dönemidir.” diyen Destici, “Bunun yanı sıra aynı zamanda Türkiye’nin hem dış politikada hem de savunma sanayii başta olmak üzere enerjide attığı çok güçlü adımlar var. Bunların devam etmesi lazım. İnsansız Hava Aracı (İHA) ve Silahlı İnsansız Hava Aracımızı (SİHA) yaptık ama uzun menzilli füze çalışmalarımız var, kendi Muharip Savaş Uçağı çalışmalarımız var. Tank projemiz var, nükleer projemiz var. Türkiye’nin bunları tamamlaması lazım. Bir iktidar değişikliğinde ben bunların kadük kalacağına, inkıtaya uğrayacağına ve Türkiye’nin bu alanda en az 20-30 yıl geriye gideceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.
http://www.ankaramasasi.com/haber/1797480/bbp-lideri-destici-2023-secimlerinde-oncelik-cumhurbaskani-erdoganin-yeniden-secilmesi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.