Meral Akşener: Kemal Kılıçdaroğlu'na ölünceye kadar şükran duyacağım

İYİ Parti lideri Meral Akşener partisinin kuruluş süreciyle ilgili olarak ''Kılıçdaroğlu'na herhalde ölünceye kadar şükran duyacağım. Ben sülaleme Sayın Kılıçdaroğlu’nu vasiyet ettim. Çocuklarıyla beraber vasiyet ettim.'' ifadelerini kullandı.
Ankara Masası
|
24 Eylül 2022, Cumartesi - 04:07
Meral Akşener: Kemal Kılıçdaroğlu'na ölünceye kadar şükran duyacağım

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, memleketi Kocaeli'nde İzmit Belediyesi'nin ağabeyinin ismini verdiği Nihat Gürer Spor Tesisleri açılışına katıldı.

Burada bir konuşma yapan Akşener partisinin kuruluş süreciyle ilgili olarak CHP lider Kemal Kılıçdaroğlu'na ölünceye kadar şükran duyacağını söyledi.

Akşener konuşmasında ''Biz partiyi kurduk. ‘Kurulamaz' dediler, kurduk. 24 Haziran'da seçim kararı alındı ve tam seçime gideceğiz. YSK'dan tersine sonuç çıkacağı söylenmeye başlandı. Sonra bir siyasi partimizin Genel başkanıyla görüştük ‘Acaba beraber gidebilir miyiz' diye maalesef olmadı, şartlar uymadı.

Sonra benim aklıma sayın Kılıçdaroğlu ile görüşmek geldi. Kendisine gittim 15 milletvekili talep ettim. Yani bu neydi? Demokrasiye dair Türkiye'de birçok şeyi değiştirecek bir adım atılmasına yönelik bir talepti.

Kendisine herhalde ölünceye kadar şükran duyacağım. Ben sülaleme ‘Sayın Kılıçdaroğlu'nu çocuklarıyla beraber' vasiyet ettim. Başlarına bir şey gelirse bendedir, bizdedir. O, 15 milletvekili arkadaşımdan birisi de karşımda duruyor. Yıllarca CHP ve sağın renkleri arasında büyük bir mesafe varken o davranış biçimi o aradaki alanı, o uzaklığı kapattı.'' ifadelerini kullandı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1798277/meral-aksener-kemal-kilicdarogluna-olunceye-kadar-sukran-duyacagim
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.