Vedat Bilgin, EYT için tarih verdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT düzenlemesine ilişkin "Son aşamada, tamamladık diyebilirim. Aralık ayında kamuoyuyla paylaşacağız. Çalışmamız teknik olarak bitti" dedi.
Murat Saltan
|
27 Eylül 2022, Salı - 11:09
Vedat Bilgin, EYT için tarih verdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakan Bilgin, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusundaki çalışma hakkında bilgi verdi.
Çalışmaların son aşamaya geldiğini belirten Bakan Bilgin "Tamamladık diyebilirim. Aralık ayında bir basın toplantısıyla etraflıca kamuoyuyla paylaşacağız. Çalışmamız teknik olarak bitti, Cumhurbaşkanımıza sunacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızla paylaştıktan sonra onu Meclis'e intikal ettiririz." dedi.

Çalışmalar Cumhurbaşkanı'na sunulacak

Bilgin, taşeron işçilere yönelik de çalışma yaptıklarını ifade ederken kamuya kadrolu geçişlerle ilgili zamanını henüz belirlenmediğini aktardı.

Bakanlığın üzerinde çalıştığı konulara ilişkin de bilgi veren Bilgin, "Sözleşmeli personel meselesi var. Bunlar 516 bin kişinin kadro haklarına kavuşması meselesidir. Onun çalışması bitti, zaman meselesi var." dedi. Bilgin, çalışmaların Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacağını bildirdi.

"Çalışmalar aralık ayında kamuoyuna açıklanacak"

Bilgin, bakanlığın gündeminde olan sözleşmeli personel, geçici işçiler, taşeron işçiler ve EYT konularındaki çalışmaların aralık ayına kadar tamamlanarak kamuoyuna açıklanacağını ve Meclis takvimine alınacağını belirtti.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1803085/vedat-bilgin-eyt-icin-tarih-verdi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.