Saymaz'ın adaylık iddiasına Yavaş cephesinden yalanlama

Gazeteci İsmail Saymaz'ın İYİ Partili bir grubun aday olması için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teklifte bulunduğu iddiasına Yavaş cephesinden açıklama geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, İsmail Saymaz'ın ABB başkanı Mansur Yavaş'ın Cumhurbaşkanı adaylığı hakkında yaptığı açıklamaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.
Onur Çetinkaya
|
29 Eylül 2022, Perşembe - 16:16
Saymaz'ın adaylık iddiasına Yavaş cephesinden yalanlama

Gazeteci İsmail Saymaz'ın İYİ Partili bir grubun aday olması için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teklifte bulunduğu iddiası Ankara kulislerini karıştırdı. 

İsmail Saymaz köşesinde, "Bildiğim kadarıyla İYİ Partili  İyi Partili bir grup aday olması için Yavaş’a teklif ve telkinde bulundu. Yavaş, Altılı Masa uzlaşırsa “Evet” diyeceğini söylüyor. Yani, Abdullah Gül stratejisi izliyor." diye yazdı.

"Yavaş cephesinden yalanlama"

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'ı adaylık için İYİ Partili heyetlerin ziyaret ettiği yönündeki İsmail Saymaz'ın ileri sürdüğü iddiaya Mansur Yavaş cephesi tarafından açıklama geldi.

ABB Basın Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, İsmail Saymaz’ın iddiasını sosyal medya hesabından, “Bir haber kaynağının Gazeteci Sn. İsmail Saymaz’a Başkanımız Sn. Mansur Yavaş’ın Cumhurbaşkanı adaylığı hakkında yaptığı açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır. Bu konu hakkında hiçbir kişi ya da grupla görüşme gerçekleştirilmemiştir. Gündemimiz sadece Ankara halkına daha iyi hizmet etmekten oluşmaktadır.” diyerek iddiaları yalanladı.

Saymaz'dan yeni yazı 

Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin açıklamalarının ardından İsmail Saymaz yeni bir yazı kaleme aldı. 

Gazeteci Saymaz, "İtiraz üzerine haber kaynağıma döndüm.

Kaynağım, İYİ Partili bir heyetin değil, ‘hatırı sayılı insanların’ Yavaş’ı tek tek ziyaret ettiğini belirtiyor.

Geçen hafta ve önceki hafta birer görüşme olduğunu kaydeden kaynağım, şu bilgiler verdi:

‘Adaylık meselesi sıkça telaffuz ediliyor. Onun da sorumluluk alması gerektiğini söyledi hatırı sayılır insanlar. O da 'Kemal beye bir vefa borcum’ var dedi. Bunu söylediğinde şunu dediler: ‘Türkiye’ye vefa borcu ne olacak?’ Burada kimse geri duramaz.’

Kaynağım, Yavaş’ın bir ortak adaylık sözkonusu olduğunda bu sorumluluğun altına gireceği kanaatinde olduğunu kaydederek, ‘Mansur bey temkinli yürüyor. Eninde sonunda bir pozisyon alacağını düşünüyorum’ diyor."  açıklamasını yaptı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1807734/saymazin-adaylik-iddiasina-yavas-cephesinden-yalanlama
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.