Yurtta hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan son verilere göre, hava sıcaklıklarının ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyir etmesi beklenirken, yağışların bazı bölgelerde etkili olacağı tahmin ediliyor.
Ecem Çetin
|
05 Ekim 2022, Çarşamba - 09:33
Yurtta hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hava durumu tahmin raporunu yayımladı. 

Yapılan son değerlendirmelere göre,  yurdun kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzeyi (Eskişehir hariç), Karadeniz ile Konya'nın kuzeyi, Afyonkarahisar ve Isparta çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışların Samsun'un doğusu, Ordu, Tokat, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Ankara'nın güney, Afyonkarahisar'ın doğusu ve Konya'nın kuzey çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda toz taşınımı bekleniyor.

Hava sıcaklığının iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeybatı, yurdun güney ve doğu kesimlerinde güneyli yönlerden orta kuvvette; Doğu Anadolu’nun kuzeyinde güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumu;       

Ankara: Parçalı, yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak yağışlı 20
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı 21
İzmir: Az bulutlu 26
Adana: Parçalı ve az bulutlu 32
Antalya: Parçalı bulutlu 29
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğusunda yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. 20
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. 20
Erzurum: Parçalı bulutlu 25
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 34

http://www.ankaramasasi.com/haber/1817605/yurtta-hava-durumu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.