Kurtlar Vadisi'nin İplikçi Nedim'i İsmail İncekara, yaşamını yitirdi

Ünü oyuncu İsmail İncekara 72 yaşında hayatını kaybetti. Acı haberi Zafer Algöz, sosyal medya hesabından duyurdu.
Ecem Çetin
|
07 Ekim 2022, Cuma - 09:25
Kurtlar Vadisi'nin İplikçi Nedim'i İsmail İncekara, yaşamını yitirdi

Kurtlar Vadisi'inde hayat verdiği 'İplikçi Nedim' karakteri ile hafızalara kazınan oyuncu İsmail İncekara, hayatını kaybetti. 

"İçimize ateş düşürdü"

İncekara'nın 72 yaşında hayatını kaybettiği öğrenilirken, acı haberi Zafer Algöz sosyal medya hesabından yaptığı şu paylaşımla duyurdu: 

""Kıymetli ağabeyim İsmail İncekara, vefat etmiş. Güne böyle bir haberle başlamak içimize ateş düşürdü. Başımız sağ olsun dostlar" "

İsmail İncekara kimdir?  

1950 yılında Bursa'da dünyaya geldi. Çocukluğu Sakarya ve Kanlıca'da geçti. Kabataş Lisesi'nde yatılı olarak okudu. İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü'nde başladığı yüksek öğrenimini Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek bölümünde tamamladı. Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçı kadrosunda görev yapmaya başladı. İstanbul Devlet Tiyatrosu kurulduktan sonra İstanbul'a tayin oldu.

2000-2001 Sezonunda yardımcı rolde yılın en başarılı erkek oyuncusu dalında Afife Tiyatro Ödülü'nü kazanmıştır. Tiyatroda aktörlüğünün yanı sıra Sinema, televizyon ve seslendirme çalışmaları da yapmıştır. Dar Alanda Kısa Paslaşmalar, Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu adlı sinema filmleri, Kurtlar Vadisi, Deli Yürek, Hayat Bağları adlı diziler yer aldığı çalışmalardan bazılarıdır.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1822288/kurtlar-vadisinin-iplikci-nedimi-ismail-incekara-yasamini-yitirdi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.