Yargıtay'dan 'makam odasında cinsel ilişki' iddiasını yalanladı

Yargıtay, bir üyesinin makam odasında cinsel ilişki sırasında yakalandığı iddialarını reddetti. Açıklamada "Konuyla ilgili ihbar, şikayet ve tespit bulunamadığı" belirtildi.
Ankara Masası
|
07 Ekim 2022, Cuma - 17:29
Yargıtay'dan 'makam odasında cinsel ilişki' iddiasını yalanladı

Yargıtay Başkanlığı, bir hukuk dairesi üyesinin mesaiden sonra makam odasında cinsel ilişkiye girdiği iddiasını yalanladı.

Kurumdan yapılan açıklamada haberin soyut verilere dayandığı ve Yargıtay üyeliği görevini itibarsızlaştırılmaya yönelik olduğu vurgulandı.

Yargıtay Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Bazı internet siteleri ile sosyal medya hesapları üzerinden gündeme gelen, Yargıtay üyesi ile ilgili haberler hakkında kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Haberlerde soyut iddiaya dayalı ifadelerle Yargıtayın kurumsal kimliği zedelenmekte, Yargıtay üyeliği görevi itibarsızlaştırılmaktadır. Bahsi geçen konuda Başkanlığımıza ulaşmış herhangi bir ihbar veya şikayet olmamakla birlikte, basında yer alan iddialarla ilgili hassasiyetle araştırma yapılmış olup herhangi bir tespite ulaşılamamıştır. Bu tarz dayanaksız iddiaların kurumsal kimliğimize ve yargıya duyulan güvene vereceği zarar göz önünde bulundurularak yargı kurumlarının, yargısal unvan ve makamların şeref ve itibarını zedeleyen ifadelerle kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesi üzüntüyle karşılanmıştır."

Ne olmuştu?

Yargıtay'da mesai saati sonrası odaların temizliği için katları dolaşan görevli, kapısını kilitleyen üyenin odasına yedek anahtarla girdi. Odanın iç bölümündeki dinlenme bölümüne geçen kat görevlisi, Yargıtay üyesi ile bir kadını birlikte olurken gördü. Olayın ardından üyenin izne ayrıldığı belirtilirken, birlikte olduğu kadının ise Yargıtay çalışanı olmadığı iddia edildi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1823425/yargitaydan-makam-odasinda-cinsel-iliski-iddiasini-yalanladi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.