Fahrettin Koca'dan atama açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık personeli ataması için kılavuzun yayınlanacağını söyledi. Koca, "İlk etabı olarak 31 bin 317 kişinin alımı için kılavuz yayınlamak üzere önümüzdeki hafta ÖSYM'ye gönderiyoruz" dedi.
Onur Çetinkaya
|
11 Kasım 2022, Cuma - 12:36
Fahrettin Koca'dan atama açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ziyaret için bulunduğu Niğde'de önemli açıklamalarda bulundu. 

20 yılda sağlık alanında bir çok işi yaptıklarını belirten Koca, "Başlattığımız Beyaz reform sayesinde sistemimiz daha güçlü olacaktır. Sonuçlarının kısa zamanda vatandaşlarımıza yansıyacağına inanıyorum" dedi.

"Personel ataması için kılavuzun yayınlanacak"

31 bin 317 personel ataması için kılavuzun yayınlanacağını da sözlerine ekleyen Bakan Koca, "Biliyorsunuz, 85 bin açıktan atama yapacağımızı ilan etmiştik. İlk etabı olarak 31 bin 317 kişinin alımı için kılavuz yayınlamak üzere önümüzdeki hafta ÖSYM'ye gönderiyoruz. 11 bin 317 sürekli işçi alımı için de İŞKUR'a listelerimizi gönderiyoruz. Toplamda ilk etapta 42 bin 500 kişi alacağız. Mülakat yapmaksızın doğrudan atama yapacağız. Hemen ardından ikinci etap ilanına çıkılacak. Ayrıca kurum içi ve açıktan 4 bin 924 sözleşmeli atama çalışmalarımız sürüyor. En geç Ocak ayında ilana çıkacağız" ifadelerini kullandı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1927898/fahrettin-kocadan-atama-aciklamasi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.