Meral Akşener Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sordu: Senin yanındakiler nasıl?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Akşener'in, kendisini ve yanındakileri gözden geçirmesinde fayda var" açıklamasına İYİ Parti lideri Meral Akşener'den yanıt geldi.
Ersin Küçükbarak
|
21 Kasım 2022, Pazartesi - 17:38
Meral Akşener Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sordu: Senin yanındakiler nasıl?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası açılış töreninden dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İYİ Parti Meral Akşener’in Cumhur İttifakı’na yönelik “Kumar masasında olmadık, bundan sonra da olmayacağız” sözlerinin anımsatılması üzerine Erdoğan, şu değerlendirmede bulundu:

"Sayın Akşener’in kendisini ve yanındakileri bir gözden geçirmesinde fayda var"

“Böyle bir cevap mı olur? Şimdi bu ne demektir? Altılı masa alışveriş yapmıyor mu? Bir bana, bir sana demiyor mu? Hatta ‘Şu kadar bakanlık filancaya verilebilir’ denmiyor mu? Kumar budur. Bunu kalkıp da Cumhur İttifakı’na yıkmaya çalışırsan Sayın Akşener; ne Tayyip Erdoğan’ın hayatında böyle bir şey var ne de Sayın Bahçeli’nin hayatında böyle bir şey var. Biz işimize bakıyoruz. Bizim tek derdimiz bu ülkeye hizmet. Bu ülkeye hizmette de bizim geldiğimiz yerler neresidir belli. Hayaliniz dahi, bizim ulaştığımız yere ulaşamaz.20 yıl bunun çok açık ispatıdır. Altyapıda, üstyapıda, eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, tarımda, dış politikada nereye geldiğimiz, hepsi ortada. Öyleyse bu çalışmayı, Cumhur İttifakı’nın attığı bu adımı nasıl bir kumar oyunuyla özdeş hale getirmek istersin? Bu olacak iş mi? Onun için Sayın Akşener’in kendisini ve yanındakileri bir gözden geçirmesinde fayda var.”

Meral Akşener ekip fotoğrafıyla cevap verdi

Erdoğan’ın bu açıklamaları üzerine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabından ekibiyle birlikte çekilen bir fotoğraf paylaşarak, “Sayın Erdoğan tavsiyeni dikkate aldım, yanımdakilere şöyle bir baktım… Gördüğün gibi yanımdakiler fevkalade sağlam, liyakat tavan. Senin yanındakiler nasıl” dedi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1946662/meral-aksener-cumhurbaskani-erdogana-sordu-senin-yanindakiler-nasil
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.