Ankara merkezli 2 ilde DEAŞ operasyonu

Ankara İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlükleri ekipleri tarafından DEAŞ silahlı terör örgütüne yönelik Ankara merkezli 2 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 10 şüpheli gözaltına alındı.
Onur Çetinkaya
|
22 Kasım 2022, Salı - 10:01
Ankara merkezli 2 ilde DEAŞ operasyonu

Ankara İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlükleri ekipleri DEAŞ silahlı terör örgütüne yönelik operasyon düzenledi.

Ankara Başsavcılığı koordinesinde DEAŞ silahlı terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin tespit ve deşifre edilmesine yönelik yapılan çalışmalar çerçevesinde Ankara İstihbarat ve TEM Şube Müdürlükleri ekipleri, DEAŞ terör örgütüne eleman kazandırmak ve çatışma bölgelerine gitmelerini sağlamak amacıyla radikal selefi ve tekfirci görüşlere müzahir şahısların ikamet adreslerinde örgütsel toplantıları organize ettikleri 1’i yabancı uyruklu 10 şüpheliyi tespit etti.

10 kişi gözaltına alındı 

Ankara merkezli 2 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 10 kişi gözaltına alındı. Öte yandan yapılan aramalarda sözde örgütsel yargılamalara ait dokümanlara, örgütsel faaliyetleri finanse etmekte kullandıkları değerlendirilen 40 bin lira ve kaçak cep telefonu parçalarına, çok sayıda dijital materyal ve dokümana el konulduğu belirtildi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1947349/ankara-merkezli-2-ilde-deas-operasyonu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.