ABD'den 'harekat' açıklaması: Suriye'de gerilim azaltılmalı

ABD Dışişleri Bakanlığı "IŞİD'in yenilgiye uğratılması ortak hedefinin desteklenmesi için Suriye'de gerilimi azaltma çağrısında bulunuyoruz" açıklaması yaptı.
Ersin Küçükbarak
|
22 Kasım 2022, Salı - 11:07
ABD'den 'harekat' açıklaması: Suriye'de gerilim azaltılmalı


ABD Dışişleri Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye ve Irak’ın kuzeyine  başlattığı hava harekatına ilişkin açıklama yaptı. 

Bakanlık Sözcüsü Ned Price, hava harekatının bölgede gerilimi tırmandırdığını ve 'operasyonun IŞİD’le mücadele hedefine zarar vereceğini' öne sürdü. Price, ABD'nin Suriye'deki durumu istikrarsızlaştıracak herhangi bir askeri harekata karşı olduğunu söyledi.

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın internet sitesinde yayınlanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "ABD, Suriye ve Türkiye'de sivillerin hayatını kaybetmesi nedeniyle içten taziyelerini ifade eder. Sivil hayatı korumak ve IŞİD'in yenilgiye uğratılması ortak hedefinin desteklenmesi için Suriye'de gerilimi azaltma çağrısında bulunuyoruz. Irak'ta, Irak'ın egemenliğini ihlal eden herhangi bir koordinasyonsuz askeri harekata karşı çıkmaya devam ediyoruz."

http://www.ankaramasasi.com/haber/1947698/abdden-harekat-aciklamasi-suriyede-gerilim-azaltilmali
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.