Onur Şener’in öldürülmesine ilişkin detaylar

Ankara'da istek şarkı nedeniyle öldürülen müzisyen Onur Şener cinayetine ilişkin detaylar ortaya çıktı. OIay yerinde bulunan cam parçaları birleştirilirken, sanık Ali G. ve Semih S'nin parmak izleri ile maktul Şener’in DNA’sı bulundu.
Murat Saltan
|
25 Kasım 2022, Cuma - 14:26
Onur Şener’in öldürülmesine ilişkin detaylar

Ankara Çayyolu’nda istek parçayı çalmadığı nedeniyle öldürülen   Müzisyen Onur Şener, davasında yeni bir gelişme yaşandı.

Uzmanlar kavga esnasında kullanılan cam bardakların kırılan parçalarının birleştirdi. Çalışmalar sırasında kırık cam parçaları; renk, kalınlık, desen gibi fiziki özelliklerin yanı sıra, yüzeydeki kesitlerine göre tasnif edildi.

Cinayet bölgesinde ise güvenlik kamerası olmadığına dikkat çekildi.

Kırık cam parçaları dava dosyasına girdi

Ankara Bölge Kriminal Polis Laboratuvarı uzmanlarınca gerçekleştirilen çalışma neticesinde, kırık cam parçalarından oluşturulan iki bardak delil olarak dava dosyasına girerken, üçüncü bardak ise çok fazla kırıldığı için bütün haline getirilemedi. Bir araya getirilen parçaların, kavga sırasında tarafları ayırdığını iddia eden sanıklar Ali G. ve Semih S. tarafından kullanılan bardaklara ait olduğu belirlendi. Birleştirilen bardaklarda sanık Ali G. ve Semih S'nin parmak izleri ile maktul Şener’in DNA’sı bulundu.

Sanıkların birlikte hareket ettikleri belirlendi

Savcı Şahin Kaplan’ın hazırladığı iddianamede, İlker K. ile Şener arasındaki kavgaya müdahil olmadıklarını iddia eden sanıklar Ali G., Semih S., Gözde G. ve Jale E.’nin müşterek hareket ettikleri belirtildi. İddianamede, şu değerlendirmeye yer verildi:

"Şener'in kafasının sol tarafında 5 santimetre düzensiz derin kesi olduğu, İlker'in ikrarıyla bu yaralanmaya kendisinin neden olduğu, Onur'un sağ tarafındaki yaralanmaların da parçalanmış bardaklardan kaynaklandığı, bardakların birinde Semih ve Ali'ye ait kan örnekleri olduğu, bu haliyle Onur'un sağ tarafındaki yaralanmanın ise Ali ile Semih’ten kaynaklandığı, yine şüpheliler Semih ve Ali'nin cam ile ellerinin kesildiği yerler birlikte düşünüldüğünde bunun maktulü yaralamaları sırasında olduğu ortaya çıkmaktadır. Şüphelilerin her birinin suçun icrasında üstlendiği rol ve katkıyla Onur Şener'in direncini kırdıkları anlaşılmıştır."

Sanıklar, 25 Ocak 2023'te Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1959090/onur-senerin-oldurulmesine-iliskin-detaylar
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.