Kılıçdaroğlu'ndan iktidara mafya tepkisi: "Allah bin belasını versin!"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’de yakalanan, öldürülen ve siyasilerle fotoğrafı çıkan mafya ve uyuşturucu baronlarını içeren bir videoyu sosyal medya hesabından paylaşarak iktidara tepki gösterdi.
Büşra Bayrak
|
09 Aralık 2022, Cuma - 11:10
Kılıçdaroğlu'ndan iktidara mafya tepkisi: "Allah bin belasını versin!"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, mafya ve kirli paraya dikkat çekerek iktidara tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, "Koca devleti, mafya bozuntularına ve kirli paralarına çamaşırhane yapanların, Allah bin belasını versin!" notuyla paylaştığı videoda Türkiye’de yaşayan ve öldürülen mafya ve uyuşturucu baronlarını sıraladı. 

Videoda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bazı kişilerin çektirdiği fotoğrafları ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun, pazartesi günü 2023 yılı bütçesi üzerine TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmadan bir bölüm de yer aldı.

Türkiye'de yakalanan mafya liderlerini sıraladı

Video görsellerle birlikte şu ifadeler yer alıyor:

"Türkiye son 10 yıldır, Balkanlar’dan Türki Cumhuriyetlerine uzanan bir suç makinesinin küflü dişlilerinin buluşma noktası… Ağustos 2013 Ali Gamidov, Ağustos 2016 Rövşan Caniyev, Ağustos 2020 Lotu Quli, Ekim 2022 Elnur Gasimov…

İçişleri Bakanı bu isimlerin Avrupa’nın ve dünyanın en azılı katilleri olduğunu kabul ediyor; fakat Türkiye’de ne aradıklarını, nasıl elleri kollarını sallayarak dolaştıklarını, nasıl gözaltından salıverildiklerini açıklayamıyor. Sadece Azeriler mi? Husumetli iki Sırp mafya grubu da Avrupa’da 60 can aldıktan sonra yaşamak ve hesaplaşmak için Türkiye’yi seçiyor. Interpol ile aranmasına karşın uzun yıllar Türkiye’de yaşayabilen Zeljko Boşanic, iki ay önce hedef olan ve İçişleri Bakanı’nın Balkanların en büyüğü dediği Jovan Vukotiç, siyasiler ile fotoğrafları çıkan Zindaşti’ler, polis katilleri, AVM’lerde çatışan mafya bozuntuları, kirli paralarını aklayanlar, uyuşturucuyu Türkiye üzerinden Avrupa’ya pazarlayanlar…

Türkiye son 10 yılda kötü bir mafya filminin platosuna dönüşmüş durumda… Tek farkla! Bu filmde gerçek insanlar ölüyor, gerçek ailelere ateş düşüyor, masumların kanı gerçekten dökülüyor. Yetkililer ise katillerle fotoğraf çektiriyor ya da bu kötü filmi kıllarını kıpırdatmadan izlemeye devam ediyor.”

Süleyman Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medyadan Kılıçdaroğlu'nun paylaşımına "FETÖ’cülerin, PKK’lıların ve bilumum kaçkınların sözcüsü Kılıçdaroğlu; Devlete ve ülkeye attığın iftiralar yetmezmiş gibi filmci oldun. 4 sorunun 3'ü cevaplandı dördüncüsü de yarın. Bir de bizim soracaklarımızı bekle. Üzülüyorum ama Mansur, Akşener, Ekrem ellerini ovuşturacak" diye yanıt verdi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1995738/kilicdaroglundan-iktidara-mafya-tepkisi-allah-bin-belasini-versin
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.